Yazın Yapmamanız Gereken 5 Makyaj Uygulaması

yazda makyaj yapma, yaz makyaj uygulamaları

Daha güzel bir görünüme kavuşmak isterken yaptığımız hatalar sebebiyle istemediğimiz sonuçlarla karşılaşmamız söz konusu olabilmektedir. Kullandığınız ürünlerin doğru olması ve doğru şekilde kullanıyor olması büyük bir önem taşırken bazen bu konu üzerinde yeterince düşünmeden hareket etmemiz hatalara sebep olabiliyor. İşte yazın yapmamanız gereken 5 makyaj uygulaması… yazda makyaj yapma, yaz makyaj uygulamaları

1-Su geçirmez maskara kullanmak: Özellikle denize girecek olan ya da çok terleyen bayanların tercih ettikleri bu maskaraları her zaman kullanmanız hatadır. Bu maskaralar kirpiklerinizin kurumasına neden olduğu gibi çıkarması da oldukça zordur. Bu sebeple fark etmeden kirpiklerinize zarar verecek olan bu maskaraları gerekmedikçe kullanmayın.

2-Yanlış allık kullanmak: Allığı nereye uygulamanız gerektiğini bilmemeniz durumunda oldukça komik bir görüntüye ulaşmanız söz konusu olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında şeftali tonlarında bir allık kullanmak çok daha doğru olacaktır. Yazın allık sürekli akabileceğinden dolayı daha koyu tonları kullanıyor olmanız veya daha yoğun allık kullanmanız yanlış bir seçim olacaktır. 3-Bronzlaştırıcıyı yanlış uygulamak: Yaz mevsiminde herkes daha bronz bir görünüme sahip olmayı ister. Hangi yapıda olursa olsun bronzlaştırıcı kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle pürüzsüz bir görünüm elde etmenize olanak sağlayan peeling uygulaması yapmanız gerekir. Bu sayede cildi ölü hücrelerden arındırarak daha mükemmel ve doğal görünen bir bronzluk elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

4-Fondöten seçiminde yanlış kararlar almak: Makyaj malzemesi alırken özellikle de fondöten seçiminde el üzerinde yapılan denemeler hatalı sonuçlar almanıza neden olacaktır. El ve yüz güneşten eşit derecede etkilenmediğinden aynı renkte olmaları söz konusu değildir. Bu sebeple çene altına uygulayarak seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

5-Makyajla uyumak: Sadece yaz mevsimi için değil, kış mevsimi için de hatalı bir davranış olan makyajla uyumak cildinizin deforme olmasına sebep olacaktır. Uzmanlar makyajla çok uzun saatler vakit geçirmemenizi söylerken üstüne üstlük makyajla uyumanız oldukça yanlıştır. Yaz aylarında özellikle daha fazla enerji dolu olmak daha fazla yorulmaya ve bu sebeple makyajı temizlemeden yatağa girmeye neden olur. Ertesi sabah belki cildinize zarar verdiğini görmezsiniz, ancak yıllar sonra bu durumun size olumsuz etkilerini kesinlikle yaşamaya başlarsınız.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*