Vajina Beyazlatma, Dudak Kaldırma Ve Boyun Germe Operasyonlarına Neden İhtiyaç Duyulur?

vajina beyazlatma, vajina dudağı kaldırma, boyun germe operasyonu

Kadınlar arasında daha yaygın olarak bilinen estetik ameliyatları neredeyse vücudumuzun her bölgesine uygulanabiliyor. Teknolojiyle gelişen cihazlar sayesinde bazen lazer tedavilerine başvurarak kesiksiz işlem görebiliyorsunuz. Dünya üzerinde ve ülkemizde kadınlar en fazla vajina beyazlatma, dudak kaldırma ve boyun germe işlemlerini tercih ediyorlar.vajina beyazlatma, vajina dudağı kaldırma, boyun germe operasyonu

 Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Tehlikesi Var mı?

Vajina beyazlatma operasyonunda gelişmiş lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Dünya çapında oldukça yaygın olarak tercih edilmekle birlikte her yaş kadının yaptırdığı bir işlemdir. Hormonel değişimler, doğumlar ve genetik yapıya bağlı olarak vajina bölgesinde renk bozuklukları görülebilmektedir. Sadece 3,4 seans gerektirecek bu uygulama ile vajina bölgesinin rengi açılır ve işlemler sırasında anestezi alma durumunda kalmazsınız. Anestezi olmadığı için riskli bir durumu olmamakla birlikte, işlem sonrası bölgede kızarıklıklar ve hafif kabuklanmalar görülmesi normaldir. Beyazlatma işlemi yapılması sonrasında 4,5 günlük cinsel perhiz yapılması istenmektedir. Kalıcılığını ise uzun süre koruyabilmektedir.

 Dudak Kaldırma Operasyonu Hangi Durumlarda Yapılır?

 Zamanın verdiği etkiden tüm cildimiz gibi dudaklarda nasibini almaktadır. Yaş ilerledikçe oluşan elastikiyet bozulması ve kolajen kaybı, üst dudak dokusunu gevşeterek sarkmasına sebep olabilmektedir. Kasların zamanla işlevini azaltması veya doğuştan gelen düşük dudak dokularında, iz kalmasına gerek olmadan sadece dikiş yöntemiyle dudak kaldırma işlemi yapılmaktadır.

 Dikişler burun içinden yapılan minik bir keşiden ve dudaktan geçirilerek işlem yapılır. Yapılan işlem sonrası kişinin burun ve dudak mesafesi kısaldığı için daha genç ve estetik bir görüntü ortaya çıkacaktır. Kişinin isteğine ve dudağın durumuna göre dudak kaldırma operasyonuna doku enjeksiyonu da eklenebilmektedir. Doku enjeksiyonu ile dudaklar daha dolgun ve daha kalkık bir görünüme kavuşurlar. Kalıcılığı değişmekle birlikte2,5 sene arası kullanılabilmektedir. Ortalama 10,15 dakika süren bu işlemin hemen sonrasında günlük hayata dönebilmek mümkündür.

 Boyun Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

 Zaman içinde oluşan sarkmış boyun görünümü ve kasların işlevini azaltması durumlarında boyun germe işlemi yapılmaktadır. Boyun germe ameliyatı kişinin durumuna göre çeşitli yöntemler kullanılarak yapılır. Cerrahi operasyon genellikle yüz germe operasyonuyla kombine olarak yapılmaktadır. Ameliyat esnasında sarkan kas yapısı gerginleştirilerek, fazla olan yağ ve deri dokular alınarak yeniden şekillendirir. Cerrahi girişimlerde anestezi gerektiği için operasyon süreleri 1,2 saati bulabilmektedir. Genellikle hastalar aynı gün taburcu edilirler, Operasyon sonrası bölgede morluklar ve ödem görülmesi oldukça normal bir durumdur ve birkaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*