Twitch Hesabı Nasıl Açılır?

Twitch nedir, Twitch hesabı açma, Twitch hesabı nasıl açılır

Twitch üzerinden yayınları izlemek için herhangi bir hesap açmanıza gerek yoktur. İzleme eylemi tamamen ücretsizdir. Eğer siz yayıncı ile iletişime geçmek veya canlı yayın açmak istiyorsanız bir hesap açmanız gerekmektedir. Bunun için:

  1. Twitch’in kendi sitesine veya mobil üzerinden bağlanıyorsanız Twitch uygulamasına giriyoruz.
  2. Açılan yerde ‘’Kayıt Ol’’ seçeneğine tıklayarak E-posta, isim, soy isim, doğum tarihi bilgilerimizi doğru bir şekilde giriyoruz.
  3. Ardından E-posta adresimize gelen maili kontrol ederek doğrulama kodunu giriyoruz. Uygulamamıza kayıt olmak bu kadar basittir.
  4. Twitch’e kayıt olduktan sonra uygulama içerisinde yer alan profil ve kişisel bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Bunun için sağ üstte yer alan sarı insan logosuna tıklayarak ‘’Ayarlar’’ seçeneğine basıyoruz. Daha sonra Profil kısmından Profil Afişi, Kullanıcı adı, Görünen Ad ve biyografiyi değiştirebilirsiniz.Twitch nedir, Twitch hesabı açma, Twitch hesabı nasıl açılır

Twitch’te Nasıl Yayın Yapılır?

Twitch, televizyon kadar etkili olan bir canlı yayın platformudur. Hatta gelecek dünyada belki de rekabet edebilecek seviyeye gelecektir. Televizyondan tek farkı ise herkesin bu işi yapabilecek olmasıdır. Peki Twitch üzerinden yayın açabilmek için neye ihtiyacınız var? Bu sorunun cevabı tabii ki de bilgisayardır. Eğer ucuz bütçeli bir bilgisayar tercih ederseniz sizi izleyenlere güzel bir seyir zevki veremeyebilirsiniz. Daha kaliteli ve marka olan ekipmanlarla yaptığınız canlı yayınları Twitch daha çok öne çıkararak takipçi kazanmanıza da olanak sağlar. OBS ve benzer uygulamalar sayesinde basit bir şekilde yayın açarak hizmet verebilirsiniz. Twitch yayın açma konusunda kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet vererek her bir noktaya tek tek değinmektedir.

Twitch Ücretlendirmesi Nasıldır?

Twitch üzerinden canlı yayınları izlemenin hiçbir ücreti bulunmamaktadır. Sadece canlı yayın izlediğiniz kişiye destek olmak isterseniz belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler Kademe 1,2,3 şeklinde gitmektedir. Fiyatlandırması ise şöyledir;

Kademe 1: İlk ay 31,19 TL daha sonraki aylar 38,99 TL’dir.

Kademe 2: İlk ay ve diğer aylar için 79,99 TL.

Kademe 3: İlk ay ve devamı 199,99 TL’dir.

Abone olma ücretleri bu şekildedir. Bunun yanı sıra yayıncılara farklı bağış kanallarıyla da para gönderebilirsiniz.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*