Tv8 Turkcell Tv Plus’tan neden çıktı?

Ülkemizin en köklü ve en gelişmiş telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Turkcell’in akıllı cihazlar için tasarladığı ve kısa sürede oldukça fazla kullanıcı sayısına ulaştırdığı Tv Plus adlı uygulamasından Tv8’in çıkmasının yankıları sürüyor. Akıllı cep telefonlarından, tabletlerden, bilgisayarlardan ve televizyonlardan internet aracılığı ile yayın yapan bir uygulama olan Tv Plus’ta ülkemizin birçok büyük kanalı bulunurken Tv8’in son birkaç haftada bu yayın listesinde bulunmamasının ardında Tv8’in sahibi olan Acun Ilıcalı’nın Turkcell’in en büyük rakibi olan Türk Telekom reklamlarında oynamasının yattığı söyleniyor.TV8 turkcell tv plustan ayrıldı, tv8 tv plustan mniye ayrıldı, tv8 ve turkcell tv plus yollarını ayırdı

Sorun reklam gelirleri

Turkcell’in iletişim sektöründeki en büyük iki rakibinden biri olan Türk Telekom adına reklam filmlerinde oynayan Acun Ilıcalı bu durumun sonunda Tv8’de daha az Turkcell reklamı görmeye başladı. Acun Ilıcalı’ya karşı bir tepki niteliğinde olan bu karar ile Turkcell Tv8 için ayırdığı reklam paralarının bir kısmını diğer kanallara dağıtmaya başlayınca buna kayıtsız kalmayan Acun Ilıcalı’nın Tv8 için Turkcell TV Plustan çıkma talebi oluşturduğuna inanılıyor. Kısa süre içerisinde hemen her kanalda görülmeye başlayan Türk Telekom reklamlarının ana yüzü olması nedeni ile Turkcell tarafından tepki toplayan Acun Ilıcalı’nın aldığı bu kadar birçok kesim tarafından mantıklı olarak tanımlanıyor.

Reklam anlaşması dudak uçuklatıyor

Televizyonlarda sürekli olarak dönmeye başlayan Türk Telekom’un yeni reklamında bulunan Acun Ilıcalı’nın bu reklam filminde bulunmak için 14.5 milyon Türk lirası aldığı imzaladığı açıklandı. Bu dudak uçuklatıcı rakam karşısında Turkcell’den tepki gören Acun’un rest çekerek Turkcell TV Plus’tan çıkması ise aslında Turkcell tarafında büyük tedirginlik yarattı çünkü özellikle son dönemde milli maçların büyük bir kısmı Tv 8’de yayınlanmaya başlamıştı. Milli maçlara ilgi duyan fakat gerek bulunduğu ortam gerekse trafikte olması gibi sebepler ile televizyona erişimi olmayan kişilerin Tv8 izlemesi için Turkcell Tv Plus’ı tercih etme oranının düşecektir.  Turkcell tarafında bir miktar tedirginliğe yol açsa da şu ana kadar her iki tarafın da resmi bir açıklama yapmamış olması dikkat çekiyor. Milyonlarca liralık anlaşma ve gelirlerden bahsedilen televizyon sektöründe bu tarz durumların olması ise herkes tarafından doğal kabul ediliyor.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*