Tıraş Sonrası Kaşıntısından Kurtulmanın Yolları!

tıraş sonrası kaşıntısı, genital bölge kaşıntısı, tıraş sonrasında kaşıntı oluşması

Tıraş sonrası kaşıntı genellikle meydana geliyor. Erkekte sakal tıraşının yanı sıra koltuk altı bölgelerinin ve genital bölgelerin tıraşından sonra da bir süre kaşıntılar meydana gelmesi normaldir. Bu kaşıntılar kişiye gerçekten zor anlar yaşayabilir. Bu nedenle pek çok kişi bu kaşıntılardan kurtulmak istemektedir. Peki bu nasıl yapabilir? İşte bu konumuzda sizlere tıraş sonrası kaşıntısından kurtulmanın yollarını aktaracağız.tıraş sonrası kaşıntısı, genital bölge kaşıntısı, tıraş sonrasında kaşıntı oluşması

  • Tıraş sonrası kaşıntılarından korunmak için tıraş öncesi, sırasında ve sonrasında bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Tıraştan önce ilk olarak yüzünüzü sıcak su ile yıkayıp kurulayınız, böylelikle yüzünüzde bir yumuşama oluşacaktır. Daha sonra ise; tıraş köpüğü ve ya sabununu sürünüz. Burada kullanacağınız köpük ve sabunların kaliteli olmasına özen göstermenizde fayda var. Sakalınızı ve kıllarınızı keserken kılların yönüne doğru kesim yapınız. Eğer daha iyi bir tıraş istiyorsanız ikinci aşamada kılların tersi yönünde kesim uygulanabilir. Tıraştan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın ve ardından tıraş losyonu sürülmelidir. Bunlar kaşıntı olasılığını azaltır.
  • Tıraş sonrası kaşıntılarından kurtulmak için ilk olarak bitkisel bir formülü sizlere önerelim. Hazırlayacağınız bu losyonu tıraştan sonra yüzünüze sürdüğünüzde kaşıntıların azaldığını gözlemleye bilirsiniz. İlk olarak bu losyon için gerekli malzemelerimizi sayalım; lavanta yada nergis, lavanta yağı, jojoba yağı, sandal yağı ile gliserin gereklidir. Hazırlanışı ise; 1 tutam lavanta ve ya nergis’i ufalayın ve bir kabın içerisine koyun, 1 çay kaşığı jojoba yağı, lavanta yağı, sandal yağı ve gliserini ekleyiniz. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı yaklaşık olarak 2 hafta boyunca cam bir kavanoz içerisinde güneş gören bir yerde bekletmeniz gerekir. Bu aşamadan sonra losyonumuz hazır olur. Yapmanız gereken ise; tıraştan sonra bu losyonu kullanmanızdır. Yine tıraş sonraları çok fazla kaşıntı problemi yaşayanlar için tıraş köpüğü ile tıraş sabunu yerine, zeytin yağı kullanabilir. Yine yüzünüzü sıcak su ile yıkadıktan ve duruladıktan sonra zeytin yağını yüzünüze uygulayın ve tıraşınızı olun. Tıraş sonrası sabunlu soğuk ile yüzünüzü durulamalısınız. Bu şekilde tıraş olursanız kaşıntılardan büyük olasılık ile kurtulmuş olursunuz.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*