Tesettürlü Elbise ile Nasıl Şallar Kombin Edilir?

Tesettür giyim giyen tesettürlü bayanlar kıyafetlerinin yanında aksesuar kullanmayı severler. Elbette her bayan aksesuar kullanmayı sever ama tesettürlü bayanların kullandıkları aksesuar konusunda daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Şallar da tesettürlü bayanların kullandıkları aksesuarlardan biridir.Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bir bayanın şal seçiminde dikkatli olması gerekmektedir. Örneğin, önemli bir davete gidiyorsunuz ve abiye elbise giyeceksiniz.

En Güzel Tesettür Elbiseler İle Havanıza Hava Katın

tesettür elbise

Elbiseniz lacivertse şalınız kesinlikle siyah ya da lacivert olmamalıdır. Bu renkler birbirini boğar. Şalın kırmızı ya da bordo olması hem çok şık görünmenizi sağlayacaktır hem de renklerin arasında bir ahenk olmasını sağlayacaktır.Tesettürlü elbise giyen bayanların şalın rengine dikkat etmesi gerektiği gibi modeline de dikkat etmesi gerekmektedir.

Zira her yerde her şalı takmak mümkün değildir.  Örneğin, desenli ya da üstünde farklı renkler olan bir şalı abiye tesettür kıyafetlerle kullanmak çok uygun olmayacaktır. Şalın püskülleri varsa bir düğünde bu püskülleri arkaya atmayı tercih edebilirsiniz. Ya da bir ev ziyaretine giderken gömlek ya da tesettür bluzun üstüne işleme detaylı ya da yine püsküllü bir şal takmayı tercih edebilirsiniz. Bu şalı dilerseniz yanda da kullanabilirsiniz. Yani şalın işlemesini ya da püsküllerini omzunuzun üstüne atabilirsiniz. Bu da size şık bir görünüm kazandıracaktır.Tesettürlü şal giyen tesettürlü bayanların şalın kumaşına dikkat etmeleri gerekmektedir. Zira başörtülerinin bazıları çok kaygan kumaşlardan yapılmaktadır.

tesettür elbise, tesettür şal, tesettür bluz

Tesettürlü bir bayanın şal kullanırken rahat etmesi ve sürekli başından kayan bir başörtüsüyle uğraşmaması için kaymayan cinsten kumaşlar tercih etmesi gerekmektedir. Ama kayan bir şal takmaya mecbur kalınırsa içine bone takmak da mümkündür. Boneler şalın kaymasına az ölçüde de olsa engel olacaktır.Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bir bayanın genel olarak kullanacağı her aksesuara dikkat etmesi gerekmektedir. Bu aslında sadece tesettürlü bayanlar için değil, tesettürlü olmayan bayanlar için de geçerli bir kuraldır. Ama daha önce de belirtildiği gibi tesettürlü bayanların bu konuda daha fazla hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Çünkü aşırıya kaçan ve fazla dikkat çeken bir aksesuar tesettürlü bir bayanın rahatsız edici bakışlara maruz kalmasına neden olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*