Tesettür Kıyafetlerin Ayakkabılarla Uyumu

tesettür kıyafet, tesettür kıyafetle ayakkabı kullanımı, tesettür giyimde ayakkabı

Ayakkabılar kadınlar için genellikle tutku içeren aksesuarlardır. Kıyafetimize gösterdiğimiz özeni ayakkabılarımıza da göstererek en iyi seçimi yapmaya çalışırız. Her ayakkabı modelinin her kıyafetin altına giyilemeyeceğini neredeyse 7’den 77’ye bütün kadınlar bilir.  Ayakkabı seçiminde kadınların dikkat ettiği en önemli nokta kıyafetle uyum içersinde olmasıdır. Bir diğer nokta ise ayakkabıların çantayla uyumudur. Ama sıralama genellikle kıyafet, ayakkabı ve çanta şeklinde ilerlemektedir. Yani önce giyeceğimiz kıyafeti belirledikten sonra ayakkabılarımızı seçer daha sonra da ayakkabımıza göre çanta seçimini gerçekleştiririz. Takdir edersiniz ki, tesettürlü hanımlar ise ayakkabı seçiminde diğer hanımlara nazaran daha zorlanabilmektedirler.tesettür kıyafet, tesettür kıyafetle ayakkabı kullanımı, tesettür giyimde ayakkabı

Ayakkabı seçiminde ayakkabılarımızın renklerinin kıyafetimizin rengiyle uyum içerisinde ya da tamamlayıcı olması gerekmektedir.  Tesettür elbise kullanılırken elbisenin boyuna ve özelliklerine topuklu ayakkabılara yönelebilirsiniz. Günlük elbiselerde alçak topuklu ayakkabılar kullanmanız yerinde olacaktır. Düztabanlı babet gibi ayakkabılar elbiselerinizin yerde sürünmesi sonucu zarar görmesine neden olabilir. Yine uzun elbiseler için dolgu topuk ve yüksek topuk ayakkabılar uygundur. Özel gün ve davetlerde uzun topuklu, hafif taş süslemeli veya rugan ayakkabılar kullanabilirsiniz. Giyilen kıyafetlerin sadeliği ve özelliklerine göre ayakkabı seçimini yapmanız daha doğru olacaktır. Kışın bootiler, sivri topuk çizmeler ve botlar; yazın ise önü ve (veya) arkası açık uzun topuklular özel geceleriniz için kullanıma uygundur. Eğer spor giyinmeyi seviyorsanız spor ve rahat ayakkabılar vazgeçilmezin olmalıdır. Stilettoları gündelik hayatınızda jeanlerinizin altında, iş yaşamında klasik kıyafetinizin tamamlayıcısı olarak ve şık davetlerde parlak; uzun topuklu seçenekleri tercih ederek kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi stilettolar geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi moda olmaya devam ediyor.

Tesettürlü hanımlar da en az diğer hanımlar kadar ayakkabı-kıyafet uyumuna dikkat etmelidir. Şık ve zarif olmak ayakkabı kıyafetin uyumlu olmasından geçer! Sizlere önerimiz, ayakkabı seçiminde en az kıyafetlerinize gösterdiğiniz önem kadar özen göstermeniz yolunda olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*