Tesettür Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

tesettür kıyafetlerde dikkat edilmesi gerekenler, tesettür kıyafet satın alma, tesettür ürünleri satın alma

Muhafazakâr kesim bayanların tercihi ve inancının gereği olan tesettür giyim tarzında dinen belirlenen bazı kurallar vardır. Adının da ifade ettiği gibi örtünme kapalılık ve gizlilik olarak da ifade edebiliriz. Kapalı bayanlar kıyafet alırken daha çok vücut hatlarını belli etmemesine ve kapalılık esaslarına uygun olmasına dikkat ederler. Son yıllarda kapalı giyim sıra dışı kombinelerle hem şıklığı he de kapalılığı bir arada yaşatıyor. Tesettür giyimin en önemli kıyafetlerini ise pardesü ve kaplar oluşturuyor. Biri ayak bileklerine kadar diğer biraz daha yukarıdan olan kap ve pardesüler kapalı giyimde muhafazakâr kesim bayanların olmazsa olmaz giyim tarzlarını oluşturur.tesettür kıyafetlerde dikkat edilmesi gerekenler, tesettür kıyafet satın alma, tesettür ürünleri satın alma

Kıyafet alırken kapalılığa ve dinin emirlerine uygun olmasının yanı sıra birbirleri ile uyum içinde olması da özellikle genç bayanların giyim tesettür giyim tarzında önemsedikleri konuların başında yer alıyor Kapalılığın esası olan eşarplar ise bu tarz giyimin en önemli unsurudur. Son derece renkli ve şık tasarımlarıyla pardesü ve kaplarla uyum sağlanarak herkes kendine özgü bir kombin yapabilir. Bunlar dada çok muhafazakâr kesimin dış giyim ürünleridir. Tesettür giyimi birçok kategoride ele almak gerekir. Örneğin dış kıyafetler kadar iç kıyafetlerde de özenli ve kapalılığın şıklığını yansıtan modeller seçilebilir. İç giyim genel olarak bayanlar arasında giymek içinse o zaman dekolte bir elbise veya deri tayt giyerek daha zarif bir kombin yapılabilir. Renk seçeneğinde ise sınır yoktur.

Tesettürde esas olan kendine na- mahrem olan kişilerin yanında giyim tarzına dikkat etmektir. Bayan arasında ve bayana helal olan kişilerin yanında başını açıp pantolon ve elbise giyebilir. Hatta kadınlar eşlerine hoş gözükmek için evde daha dekolte ve çekici açık kıyafetler ve elbiseler giyebilir. Çünkü kadına eşi ve çocukları başta olmak üzere anne, baba ve kardeşleri helaldir. Muhafazakâr kesim bayanlar için en önemli kıyafet pardesülerdir. Ancak bu tarz giyimde de şık ve zarif pardesüler tercih edilebilir. Önemli olan açık olmaması ve vücut hatlarını belli etmemesidir. Kadın güzeldir ve kendine her zaman bakmayı sever bu fıtrat dinde de ön planda tutularak helal dairede özgürlük verilmiştir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*