Tesettür Giyim Modası Nedir?

tesettür giyim modası, tesettür giyim tarzı, tesettür giyim nasıldır

Tesettür giyim, tesettürlü bayanlar için özel tasarlanan ve tesettür kıyafet mağazalarında müşterilerin beğenisine sunulan kıyafetler için kullanılan genel bir terimdir. Tesettür kıyafet mağazalarında satılan kıyafetler de tesettür modasını oluşturmaktadır. Tesettür giyim, günden güne artan bir ilgiyle karşılandığı için moda tasarımcıların da bu alana eğilmeleri tesettür kıyafet modasını ortaya çıkarmıştır. Moda tasarımcıların tesettürlü bayanlar için yaptığı özel tasarımlar yalnızca tesettürlü bayanlar tarafından değil, birçok bayan tarafından ilgi görmekte ve satın alınmaktadır.tesettür giyim modası, tesettür giyim tarzı, tesettür giyim nasıldır

Tesettür giyim modası artık ilk yıllarda olduğu gibi amatör değil, tasarımcılar gayet profesyonel tasarımlara imza atmayı başarabilmektedirler. Tesettür kıyafet tasarımcıları da bu sayede kendi tarzlarını ve tesettür modası trendlerini belirliyorlar. Tesettür giyim modasında da yılın trend renklerini baz alınmaktadır. Yani sezonda saks mavisi ve fuşya modaysa tesettür kıyafetlerde de aynı renkler kullanılıyor.  Kaşe montlar o sezonda öne çıkanlardansa tesettür kıyafet mağazalarında da kaşe montlar sergileniyor.

Tesettür modası da tesettürlü bayanlar tarafından takip edilmektedir. Özellikle genç tesettürlü bayanların tesettür modasını takip ettiği şık kıyafetlerinden anlaşılmaktadır. Modayı her kadın takip eder. Takip etmese de takip etmek ister, takip etmeye çalışır. Tesettürlü bayanların bu anlamda daha şanslı olduğunu söylemek mümkündür aslında. Şöyle ki tesettür kıyafet konusunda çok iyi olan, bu alanda ün yapmış belli başlı markalar ve mağazalar var. Bu mağazalara gittiklerinde zaten modayı takip etmemelerine imkân yoktur.

2014 yaz tesettür modasıyla ilgili bir araştırma yaptığımızda araştırma sonucunda vardığımız sonuç şu şekilde açıklanabilir:

  • 2014’ün tesettür giyim modasında yazın pudra, sarı, açık mavi, sütlü kahve ve asker yeşili gibi renklerin öne çıktığı görülmektedir. Bunun yanı sıra bu renklerin tonlarının da yaz sezonunda kullanıldığını görmek mümkündür.
  • Tesettür giyim mağazalarının 2014’ün yaz sezonunda vitrinleri süsleyecek kıyafet modelleri de şöyle sıralanabilir: Kısa ceketler ve ayak bileklerine uzanan kanvas etekler, bol kesim pantolon etekler, belden itibaren robalı ve ayak bileklerine inen elbiseler ve bunların yanı sıra yine her zamanki gibi şalların da farklı renk ve kombinasyonlarda sunulduğunu görmek mümkün.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*