Sosyal Medya Optimizasyonu Yapımı

sosyal medya optimizasyonu yapma, sosyal medya optimizasyonu nasıl yapılır, sosyal medya optimizasyonu ne işe yarar

Facebook İle SMO

# Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook ile SMO yaparken dikkat edilmesi gereken en temel nokta açılan profil ve sayfanın günce tutulmasıdır. SEO çalışması için açılmış olan profil çalışma yapılan sitenin anahtar kelimelerini içeren metinler ile ve uygun yere URL koyularak doldurulmalıdır. Facebook butonları çalışma yapılan sitenin uygun kısımlarına yerleştirilmelidir.sosyal medya optimizasyonu yapma, sosyal medya optimizasyonu nasıl yapılır, sosyal medya optimizasyonu ne işe yarar

# İçerik ve Görsel Oluşturma

Facebook profilinde özgün içerik ve özgün resimler paylaşılması daha uygundur. Çok fazla sayıda özgün olmayan paylaşım yapmaktansa az sayıda ama özgün olan metinler paylaşılması daha iyidir.

Facebook profilinde/sayfasında yapılan paylaşımdan SEO çalışması yapılan sitenin ilgili sayfalarına link verilmelidir.

  • Twitter İle SMO

# Nasıl Paylaşımlar Yapılmalı

Twitter paylaşımları dikkat çekici ve takipçilerin tekrar paylaşmak isteyeceği nitelikte olmalıdır. Yapılan paylaşımların içinden SEO çalışması yapılan siteye link verilmelidir.

  • Tumblr İle SMO

# Nasıl Paylaşımlar Yapılmalı?

Dikkat çekici ve tekrar paylaşılabilir niteliği olan paylaşımlar yapılmalıdır. Yapılan paylaşımların içinden link çıkışı yapılmalıdır.

# Nelere Dikkat Edilmeli?

Yapılan paylaşımlar özgün olmalıdır. Bunun yanı sıra kullanıcıların işine yarayacak nitelikte olan paylaşımların yanı sıra eğlendiri niteliği olan paylaşımlar da yapılmalıdır.

  • Google Plus İle SMO

# Önemi Nedir?

SEO’nun amacı arama motorlarında bir siteyi en üst sıraya getirmektir. Google SEO çalışması yapılarak sitelerin sıralamalarda yükseltilmek istendiği birinci arama motoru olduğundan Google’ın kendi sosyal medya sitesi olan Google Plus’ın SEO çalışmalarında dikkatlice kullanılması çok yararlıdır. Google diğer sosyal medya sitelerine de değer vermektedir. Ancak düz mantık ile eleştirecek olursak kendi sosyal medya sitesinde yapılan paylaşımlara daha fazla değer veriyor diyebiliriz.

# Nasıl Paylaşımlar Yapılmalı

Google ne paylaşırsan paylaş yeter ki özgün ve ahlaka uygun ol prensibinde olan bir arama motoru olduğundan mutlaka özgün ve ahlaka uygun paylaşımlar yapılmalıdır.

Yapılan paylaşımlardan SEO çalışması yapılan siteye link verilmelidir. SEO çalışması yapılan sitenin URL’si xyz.com ve www.xyz.com gibi olacak şekilde yapılan metin paylaşımlarının içinde yer almalıdır.

  • İnstagram İle SMO

# Nasıl Paylaşımlar Yapılmalı

Sosyal medyanın krallık zamanlarını yaşadığı şu günlerde fotoğraf paylaşımları oldukça popüler bir hal almış durumdadır. Fotoğraf paylaşımları instagram üzerinden yapılmalı ve açıklama kısmından SEO çalışması yapılan siteye link verilmelidir.

  • Linked In İle SMO

# Kullanım Amacı Nedir?

Bu site de diğerleri gibi sosyal medya sitesidir. Ancak asıl amacı iş veren ile iş arayanları bir araya getirmek, iş ağı kurmaktır. SEO çalışmasında bu siteye yer verilmesi de olumlu sonuçlar elde edilmesine katkı sağlamaktadır.

# Nasıl Paylaşımlar Yapılmalı

İş ağı sitesi olması sebebiyle yapılacak paylaşımlar iş ile ilgili olursa daha iyi olur. Ancak standart bir sosyal medya sitesi gibi genel paylaşımlar da yapılabilir. Yapılacak paylaşımlardan SEO çalışması yapılan siteye link verilmelidir.

  • YouTube İle SMO

# Nasıl paylaşımlar yapılmalı?

 Özgün videolar paylaşılmalıdır. Yapılan video paylaşımlarının açıklama kısmında SEO çalışması yapılan siteyi birkaç cümle ile anlatan metinler olmalı ve bu metinlerin içinden ya da en altından link çıkışı yapılmalıdır. Girilen açıklamalarda SEO çalışmasının hedef kelimeleri mutlaka geçmelidir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*