Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gereken Doğrular!

cilt bakımı

Güzelliğimiz ve bakım konularında bilgiler bulmak adına başvurabileceğiniz dergiler ile pek çok kadın portalı pratik önerileriyle kadınlara yol göstererek uygulayabilecekleri yöntemler paylaşılıyor. Bu detayları yazımızda da bulabilirsiniz.

Yüzünüz için doğru sabunu seçmelisiniz

Sağlıklı bir cilde sahip olmak isterseniz, yüzünüzü nasıl bir sabunla yıkmanız gerektiğine önem verin.Yüzünüzü sabun ile yıkayacaksanız da cildinizin tahriş olmasını engellemek için Ph değeri cildinize uygun olacak nemlendiricili ve yüksek oranda esans ya da kimyasal madde içermeyen sabunları kullanmanızda fayda vardır. Yüzünüzü yıkamak için kullanacağınız sabunun Ph değeri 5.0 ile 5.6 arasında olup nemlendiricili ve kokusuz olması gerekir.cilt bakımı

Yüzünüzle oynamamalı ve sivilcelerinizi sıkmamalısınız!

Çevreden aldığımız alerjen maddelerin ele bulaşması ve ya o elimizi yüzümüze götürmemiz yüzde birtakım kızarıklıklar, sivilce veya benzeri lekeler oluşmasına davetiye çıkarır. Büyüteçli aynalara bakmamanızda faydası bulunmaktadır. Çünkü bu aynalar ile cildinizde oluşan sivilce ile siyah nokta gibi izlerin farkına varıp onlarla oynanabilir. siyah nokta veya sivilcelerin kurcalanması cildinizde yaralara veya iz kalmasına sebep olabilir. bu sebepten ne olursa olsun oynamamalısınız.

Evde yapacağınız cilt bakımını ihmal etmeyiniz!

Cilt bakımının olmazsa olmazı temizlenmiş bir cilttir.Cilt tipinize uyum sağlayacak ürünleri tercih etmelisiniz. Her gün sabah ve aksam olmak üzere günde 2 defa cilt temizliğine hassasiyet göstermelisiniz.  Cilt türüne uygun tonikler ile temizleme işlemine devam etmelisiniz.

Ara sıra profesyonel cilt bakımı yaptırmalısınız!

Evde yapılacak cilt bakımının dışında belirli aralıklarla profesyonel cilt bakımı yaptırılması çok daha güzel bir cilde sahip olmanızda etkilisi olacaktır. Profesyonel cilt bakımı için ise, cilt bakım ürünleri yardımıyla ve ya çeşitli cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.

Cildin yaşlanmasını geciktirmek için önlem alınız!

Sağlıklı bir cilt istiyorsanız sigaradan uzak durmalısınız. Sigara kullanımı cildin baş düşmanlarındandır. Ciltteki yaşlanmayı hızlandıran sebepler arasında yerini alıyor. Bu nedenle sigaradan uzaklaşmak, cildin tazeliğinin ve ya diriliğinin korunmasında, yaşlanmanın geciktirilmesinde oldukça önemli bir önlem taşımaktadır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*