Saçlarınız Artık Eskisinden Daha Güzel

saç bakımı, saç bakımı yapma, saç bakımı nasıl yapılır

Şampuan reklamlarında gördüğümüz o ışıltı ve canlı saçlar, herkesin hayalleri arasın yer almaktadır. Görkemiyle ve canlılığıyla baş döndüren dolgun saçları kim istemez ki ? Kuaförlerde veya diğer saç bakım salonlarında geçirdiğiniz saatler ve harcadığımız paralar yerine doğal yöntemler ile bu güzel ipeksi saçlara kavuşabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için buzdolabını biraz kucaklayıp evdeki malzemeler ile yapabilirsiniz. Hem kimyasal maddelere bulamayacağınız hem de evde kendiniz kolayca yapabileceğiniz doğal saç bakım maskeleri sizlere en kolay yöntemleri sunuyor.saç bakımı, saç bakımı yapma, saç bakımı nasıl yapılır

Güzel göz alıcı saçlar için ilk yapmanız gereken işlerin başında tabi ki düzenli ve sağlıklı beslenmek geliyor. Bunun ardından evde yapabileceğiniz kolay maskeler ile herkesi saçlarınıza hayran bırakacaksınız. Kim bilir belki de reklamlarda gördüğümüz o saçlarıyla herkesin dengesini bozup düşüren kadın  siz olabilirsiniz. Bunu yapmak o kadar zor değil sadece evdeki yumurtayla zeytinyağıyla kolayca hazırlayacağınız maskeler bunu yapmanız için yeterli olacaktır.  Çünkü protein bakımından son derece zengin olan yumurta ihtiyaç duyduğunuz tüm vitaminleri size sağlayacaktır. Böylece yıpranmış mat saçlarınıza sadece bir yumurta ile kurtarmış olacaksınız.  Üstelik bu yöntem ile saç bakımı yapmak çok kolay. Bir yumurtayı kırın ve çok iyi çırpın köpük köpük olsun ardından bunu nemli saçınıza uygulayın ve yarım saat bekletip yıkayın. Göreceksiniz ki saçlarınız harika şekilde eski parlaklığını kavuşacaktır. Parlaklık için duş aldıktan sonra saçınızın son yıkama suyuna ekleyeceğiniz bir iki damla elma sirkesi ışıltıya ışıltı katacaktır. Bu şekilde evdeki malzemeler ile bakımınızı yapacak ve hem zaman hem para tasarrufu sağlamış olacaksınız. Bunun için saç bakım kremlerine de ihtiyacınız yok.

Saç dökülmeleri ve kepeklenmenin başlıca nedenleri arasında yer alan, düzgün durulamamak, saç diplerinin köpüklü veya jöleli kalması gözenekleri tıkayıp bu sorunlara neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için yine doğanın bizlere sunmuş olduğu doğallıktan yararlanacağız. Bunun için durulama suyuna yani yaklaşık bir litre suya yarım bardak elma sirkesi ekleyin ve bu suyla saçınızı durulayın. İlk başta saçınız sirke kokabilir endişelenmeyin sirkenin uçucu özelliği olduğu için kısa sürede koku yok olacaktır. Ayrıca saç bakım ve onarımı için karbonat da bir mucizevi bitkidir. 1 litre suya 1 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın saçınızı bu suyla durulayın. Güçlü ve sağlıklı  saçlara sahip olmak bu kadar kolaydır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*