Saç Uzatma Yöntemleri

saç uzatma, saç nasıl uzar, saç uzatma taktikleri

Kadınların vücutlarında en severek kullandığı ve en çok şekil verebildikleri parçaları olan saçları için ekstra bakım ve sağlık kazandırmak amacıyla yaptıkları birçok işlem bulunmaktadır. Daha güzel görünen ve daha sağlıklı olan saçlara kavuşmanın birçok yolunu arayan kadınlar var olduğu gibi uzun saçlara hayran olan ve kendi saçlarını da uzun kullanmak isteyen birçok kadın da vardır. Ne yazık ki her kadının saç uzatma serüveni aynı şekilde sonlanmamakta ve kimi kadınların saçı bir noktadan sonra daha fazla uzamamaktadır. Özellikle bu duraklama dönemini kırmak ve saçları daha hızlı uzatmak için yapılabilecek yöntemler bulunmaktadır.saç uzatma, saç nasıl uzar, saç uzatma taktikleri

Saç Uzatma Tarifleri

  • Sinemaki: Aslında bağırsak çalıştırıcı bir çay olan sinemaki saçlar üzerinde de hızlı uzatıcı etkiye sahiptir. Bir su bardağı içine bir tatlı kaşığı ölçüsü ile hazırlanacak olan demleme sinemaki çayına bir ampul E vitamini eklendikten sonra saçlara bir fırça yardımıyla sürülerek yaklaşık 2 saat saçta bekletilir. Bu tafih her hafta yapıldığında saçtaki uzama gözle görülür hale gelecektir.
  • Doğum kontrol hapı: Şampuanın içine ezilerek eklenecek olan doğum kontrol hapı saç uzatma tarifleri arasında belki de en ilginci olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ilginç yöntemin saçı hızlı uzatmak dışında saç dökülmesini önlemek gibi bir etkisi de bulunmaktadır.
  • Aleo Vera: Son yıllarda ülkemizde sıklıkla kullanılmakta olan aleo vera bitkisinin saç uzatmaya da etkisi bulunmaktadır. 1 küçük fincan aleo vera, 1 çorba kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı bal karıştırılarak saç dipleri ve kalanları köklerine yayılarak 1 saat bekletilerek yapılan bu maske sonrası saçlar hem ışıltı kazanacak hem de daha hızlı uzayacaktır.

Doğal Saç Uzatma

Her ne kadar saç uzatmak için kullanılabilecek kimyasal ürünler bulunsa da özellikle doğal yaşamaya önem veren insanlar tarafından daha doğal ve kimyasal içermeyen ürünler tercih edilmektedir. Bu yüzden doğadan gelen ürünlerle yapılacak olan doğal saç uzatma tarifleri hem kimyasallarla benzer etki sağladığından hem de sağlığa herhangi bir zararı olmadığından sıklıkla tercih edilen yöntemlerdendir. Yalnızca kadınların değil erkeklerin de saçları üzerinde kullanabileceği bu tarifler saç bakımının ayrılmaz bir parçası haline getirilmelidir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*