Saç Ekimi Doktoru Hakkında Bilinmesi Gerekenler

saç ekimi doktoru, saç ektirme, saç eken doktorun tecrübesi

İnsanlarda artık kellik durumu ortadan kalmaktadır. Çoğu insan saçlarının olmamasından şikayet eder. Fakat artık bunun bir çözümü olmaktadır. Oda saç ekimi. Saç ekimi saçlarınızın sağlam ve gür olan yerinden doku alınıp saçlarınızın seyrek olan kısmına ekilmesi işlemidir. Eğer çok dikkatli ve kaliteli yapılırsa çok doğal bir saça sahip olabilirsiniz. Tabi bilinmesi gereken bazı şeyler vardır.saç ekimi doktoru, saç ektirme, saç eken doktorun tecrübesi

Saç ekimi kimlere uygulanır

Saç ekimi bir rahatsızlığı olmayıp açık alanı olan herkese uygulanabilmektedir. Kalp, şeker gibi hastalıkları olan kişilere uygulanmamaktadır. Bu sebepten dolayı kişi saç ekimi yaptırmadan önce kesinlikle muayene olmalıdır. Saç ekimi yaptırmadan önce saç ekimi doktoru hakkında bilinmesi gerekenleri bilmeli, doktoru tecrübeli ve uzman olmalıdır. Saç ekimi yapılacak kişiden ense bölgesinden doku çıkartılır ve uygun bir ortamda bekletilir. Özel bir kalem ile ön hat çizgisi belirtilmesi çok önemlidir. Girinti ve çıkıntı verilmelidir ki düz bir sıra halinde gözükmemesin. Alınan kök sayısı kadar boş olan yere ince iğnelerle yer açılıp tek tek ve hassas bir şekilde saç kökleri yerleştirilir. Saç ekim doktoru hakkında bilinmesi gerekenleri bilmeli ona göre saç ekim doktorumuzu seçmeliyiz.

Doğal saç ekimi

Eğer fue yöntemi ile saç ekimi yapılıyorsa doğal saç ekimi yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğal saç ekiminde ön hat çizgisinin belli edilmesi ve girinti çıkıntı verilerek doğal bir görüntü oluşması sağlanmalıdır. Doğal olması için doğal saçların açısıyla aynı açıda kanallar açıp yapılmalıdır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*