PES 2017 Geliyor

Pro Evolution Soccer 2017, PES 2017, Pro Evolution Soccer

Her yıl olduğu gibi önümüzdeki sene de PES ve FİFA serisi devam edecek. Futbol tutkunu oyuncuların merakla beklediği oyunların başında gelen PES serisi 2017’de birçok yenilikle karşımıza çıkacak. Son zamanlarda futbol oyunlarındaki üstünlüğünü FİFA’ya kaptıran Pro Evolution Soccer 2017’de oldukça iddialı görünüyor.

Daha Gerçekçi Oynanış

Pro Evolution Soccer 2017, PES 2017, Pro Evolution SoccerOynanışta 2016’da odluğu gibi PES 2017’de değişiklikler yapılmış durumda. Yeni seride her futbolcu kendine özgü yani farklı bir şekilde top kontrolü sağlayacak. Bu top kontrol şekli oyuncunun bulunduğu pozisyona göre farklılık gösterecek. Geçmiş seride eleştirilen futbolcu hareketleri ve animasyonlar da PES 2017 ile birlikte değişiklikler meydana gelecek.

Top fiziği de PES 2017’de geliştirilen özelliklerden biri olacak. Pas sisteminin tamamen yenileceği seride pasın hızına ve yönüne göre değişiklik gösterecek. Özellikle doğru zamanda ve hızda atılan paslar öldürücü olabilecek.

Taktikler Daha Ayrıntılı

Taktik ara yüzünde ve takım mantalitesinde de yeni oyunda değişiklikler olacağı söyleniyor. Öyle ki artık takımın atağa çıkıp çıkmayacağı veya savunma yapıp yapmayacağı oyuncular tarafından da otomatik bir şekilde yönlendirilecek.

Yapay Zekâ Farkı

Pro Evolution Soccer 2017, PES 2017, Pro Evolution SoccerPES 2017’nin en iddialı olacağı konu ise şüphesiz yapay zekâdır. Futbol oyunlarında bir ilk olarak duyurulan bu özellik artık oynadığınız taktik göre size karşı taktik geliştirecek. Böylelikle oyun sitilinize göre bilgisayar da otomatik olarak sizi yenebilmek için taktik değiştirecek veya rakip daha farklı bir oyun sitiliyle oynamaya başlayacak. Futbol oyunlarında devrim niteliğinde olacağı söylenen bu yapay zekâ algoritması merakla beklenen özellikler arasında yer alıyor. Pro Evolution Soccer her sene mevcut oyun sistemini değiştirdiği için eleştirilere maruz kalıyordu. Bu yıl da oyun sisteminde köklü değişikliklere gidecek olan PES 2017 serisi oyuncuların beklentilerini karşılayacak mı büyük bir merak konusu.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*