Öksüren Çocuğa Nasıl Yaklaşılmalı?

öksüren çocuğun öksürüğünü geçirme, öksürük durdurma yolları, öksüren çocuğun öksürüğünü durdurma

Öksürük genel olarak bir rahatsızlıktır. Grip olarak bilinse dahi başka rahatsızlıkların habercisi olabiliyor. Bu sebeple çocukları öksürükten korumak gerekir. Çocuklarınızı hastalanmasından koruduğunuz halde öksürüyorsa doktora göstermelisiniz. Öksürüğün en bilinen nedeni üst solunum yollarında meydana gelen enfeksiyonlardan kaynaklanmaktadır. Bu durum fizyolojik olur. Öksürüğün türü ile karakteri de oldukça önemlidir. Eğer ki, öksürük 3 haftadan fazla sürüyor ise yüksek ihtimalli bu öksürük kronik bir rahatsızlığın belirtişi olmaktadır. Çocuğun öksürüğüyle beraber birkaç günlük burun akıntısı ile hapşırık gibi belirtiler de varsa bu durum korkulacak bir duruma işaret etmez. Çocuk üşütmüş ve ya gribe yakalanmıştır. Bu durumda öksürüğü geçirmek için yöntemler deneyebilir.öksüren çocuğun öksürüğünü geçirme, öksürük durdurma yolları, öksüren çocuğun öksürüğünü durdurma

Çocukta hangi öksürükler endişe yaratır?

Çocuğunuz öksürük ile beraber ateş sorunu yaşıyorsa bu durum acil bir durumu işaret edebilir. Aynı zamanda dudaklarda ve ellerde morarma söz konusu ise bu da acilen doktora başvurulması gereken bir durumu işaret etmektedir. Öksürük ile birlikte kusma da mevcut ise bu durumda acil bir durumun göstergesi olabiliyor. Özellikle küçük bir bebekte görünen öksürük beraber görünen zayıflama da mevcut ise, ciddi bir enfeksiyon kapmış olma ihtimalini gösteriyor mutlaka doktora başvurulmalıdır. Üç haftadan uzun süren öksürükler araştırılmalı ve ona göre tedavi yöntemleri aranmalıdır.

Öksürüğü evde önleyebilir miyiz?

Çok sıcak ve ya çok soğuk sıvıların yerine, ılık içeceklerin çocuğa içirilmesi öksürük için yapılabilecek en doğru çözümdür. Bal ve limon karşımı çocuğa verilebilir. Ihlamur ve birtakım bitti çayları da öksürük için ilaç kadar etkin içecekler arasındadır. Çocuk uyurken öksürüyorsa yatış pozisyonuna bakılabilirsiniz. Düz zeminde yatıyor ise yastık ile başını hafif havaya kaldırmak öksürüğe çare olabilir. Aynı zamanda ebeveynler sigara içiyor ise evde içilen sigaranın dumanından da çocuk öksürebilir. Bu sebeple bu konuya özen gösterilmeli ve evde sigara içmemeye dikkat etmek önemlidir. Çocuğunuza her şeyden önce bol su içirmeniz çok gerekmektedir. Bol su içen çocuk sadece öksürükten değil, birçok rahatsızlıktan kendini koruyabilir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*