Müzik Ruhun İlacı

müzik önemli, müzik ruhun gıdası, müzik neden önemli

Sanatsal bir yanım olmasını isterim, özellikle müzikal. Müziğin hayatınızı nasıl işgal ettiğini bilmiyorum, ama müziği her türlü zihinsel durumda terapi olarak kullananlardan biriyim.müzik önemli, müzik ruhun gıdası, müzik neden önemli

Örneğin, uykusuz, isteksiz ve isteksiz bir güne başlarsam, uykusuzluğumu ve isteksizliğimi dinamik müzik dinleyerek ve yüksek sesle dinleyerek tedavi edebilirim. Sıkıldım, arşivimi açacağım, dinleyeceğim ve ağlayacağım.

Hayatımda bazı olayları ve insanları anlatan bazı şarkılar var… Onları dinledim mi, aynı olayları mı yoksa aynı insanlar aklıma mı geliyor, müziğin büyüsü, tekrar tekrar yaşıyorum.

Sık sık müzik dinleyip dinlemediğim bilinmiyor ve bazen müzikle ilgili sorularım var. Kendime soruyorum. Bence onun müziği için, sonuçta, kelimesi olmayan bir müzik bazen bizi incitmez mi? Ya da şarkı sözleri saçma olsa da, hareket ederken eğlenceli şarkıları dinlemez miyiz? Yer ve zaman mevcutsa ve ruh halimizdeyse, hareketli bir şarkının davetini reddedebilir miyiz?

Bazen zihnim yazarlara takılıyor mu? Bu kelimeleri etkileyici bir şekilde bastıran duyguyu merak ediyorum. Nasıl etkilendiğimiz önemli değil, kalbimizde sevdiğimiz ve dinlediğimiz gibi aynı duyguyu hissedebilir miyiz? Bu ne duygu, ne kalp.

Bazı kelimeleri ancak yaşadığımızda anlayabileceğimizi düşünüyorum. “Vay be, Cerrahpaşa suyundan içmiyorum” her zaman acı veriyor, ama şarkımızın sözlerini en çok kendi hastalarımızken akciğerlerimizde hissediyoruz. Sonra başka bir hastayı dinliyoruz ve ne kadar yaktığını anlıyoruz.

Buna ek olarak, ne olursa olsun şarkı sözleri yazmanın büyük bir sanat ve ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Duygularınızı insanlara kelimelerle aktarmak ne kadar yeteneklidir. Özellikle türküler yazdığım yer gözlerimde. Ey şanslı insanlar, kalplere dokunabildiğiniz için şanslı insanlarsınız. Çok güzel yazması sizin için ne kadar mutlu, acıyor ve her zaman bizimle olduğumuz için ne kadar mutlu olduğumuza, üzüntümüzdeki ortaklarımıza ve üzüntümüze. Ey halk dinleyicileri, sen yazıyorsun ve yakıyoruz. Halk şarkılarını halk şarkılarıyla yakalım.

Kısacası, tüm müziklerin benim için farklı bir yeri var, zaman zaman ruh halime göre hepsini dinliyorum, ama zaman, mekan ve ruh halinden bağımsızlar. Ah bu türküler !!!!! Tadı her zaman damağımızda ve asla modası geçmeyecek …

zigana

Turku gozlum sözler, hayatımda müzik dedim ve müzikte Türkçe önemli dedim ya da kalbimi Dido ve Türkü Gözlüm‘ü ile ayrı bir yere koydum. Onları her dinlediğimde kalbimin sızlandığını ve her seferinde bir öncekinden farklı bir şekilde sızlandığını biliyorum. Hiç yürek burkuran şarkının hangi şarkının / şarkının olduğunu düşündün mü? Bir bardak çayı doldurup o şarkıyı açıp dinlemeyi hak etmediğimizi mi düşünüyorsunuz?

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*