Moto kurye kime denir?

moto kurye kimdir, moto kuryenin görevleri, moto kurye kime denilmektedir

Kuryenin birçok türü vardır. Moto kurye de bu türlerden biridir. Kuryenin görevi olan, bir nesneyi ihtiyaç sahibine götürmesinde kullandığı ulaşım aracı motosiklet olursa buna moto kurye denir. Motosiklet kullanan kuryenin motosiklet ehliyetine sahip olması gerekir. Aynı zamanda işverenin motosikleti kullanan kişinin iyi bir motosiklet kullanıcısı olduğundan da emin olması gerekir.moto kurye kimdir, moto kuryenin görevleri, moto kurye kime denilmektedir

Moto kurye birçok avantajı da beraberinde taşır. Özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ve saatlerde çok daha hızlı ve pratiktir. Kuryelerin çalıştıkları bölgede adreslere ve yollara fazlasıyla hakim olmaları gerekiyor. Çünkü götürmeleri gereken nesneleri olabildiğince çabuk bir şekilde götürmeleri onların birinci vazifeleri.

Motosikletli kuryelere sıklıkla yemek ve çiçek sektöründe rastlıyoruz. Çünkü bu sektörlerde hizmet daha geniş bölgelere sağlanıyor. Böyle de olması gerekiyor. Hatta bazı yemek firmalarında ürünün müşteriye geç ulaştırılması durumunda ücret alınmaması yada promosyon olarak ürün verilmesi gibi uygulamalar vardır. Bu durumlarda suçlu genelde kurye bulunur. Ancak her seferinde durum böyle değildir ve bu tip sürekli bir yaklaşım motosikletli kuryeleri yada arabalı kuryeleri trafik kurallarının dışına çıkmaya itebilir.

Moto kurye işi için uyulması gereken çok sayıda kural vardır. Motosikletli kuryeler kesinlikle trafik kurallarına uymalı ve koruyucu giysilerini kullanmalıdırlar. Özellikle kask en önemli koruma aracı. Ayrıca kuryelik yapan kişilerin motorlarında yada üstlerinde çalıştıkları şirketin telefon numarası yazıyor olması gerekir. İletişim kurmada yada trafikte yaptıkları yanlışların çevredeki insanlar tarafından çalıştıkları firmalara aktarılması gerekiyor. Çok fazla kafalarına buyruk bırakılmaması gereken bir iş grubudur. Dışarıda çalışıyor olmaları sebebiyle özgür bir çalışma ortamları olsada her istediklerini yapacak konumda değillerdir. Görevleri gereği taşıdıkları nesneleri hızlı bir şekilde götürmek zorunda olmaları onların trafik kurallarını vs. bir kenara bırakmaları için bir hak tanımıyor.

Moto kurye işi, bazı insanlar tarafından küçümsensede ve yapan kişi tarafından lakayıt davranılsada aslında bir çok sorumluluğu içerir. Kesinlikle bu işi yapan kişinin sorumluluk sahibi ve insanlara saygılı kişiler olmaları gerekir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*