Leke Giderici Kremlerin Bileşikleri Nelerdir?

kırışık kremi bileşikleri, kırışıklık kremlerinin içeriği, kırışıklar için kullanılan kremler

Yaz aylarında güneş ışınlarının insan vücuduna doğrudan nüfus etmesi nedeni ile yüzde, ellerde ve vücudun farklı bölgelerinde bu zararlı ışınlara maruz kalan kısımlar da lekelenmeler meydana gelmektedir. Bu lekelenmeleri krem yöntemiyle kolayca gidermek için leke giderici krem kullanılmaktadır. Bu kremler sayesinde vücutta meydana gelen bu lekeleri zamanla yok edebilmek mümkündür. Kremlerin kimyasal olanlarından ziyade bitkisel özlü olanlar daha fazla tercih sebebi olmaktadır.kırışık kremi bileşikleri, kırışıklık kremlerinin içeriği, kırışıklar için kullanılan kremler

Leke Giderici Krem Bileşenleri

Leke giderici kremlerin içeriğinde bulunan maddeler kullanıcılar tarafından önemsenmektedir. İnsan tenine zarar veren ürünlerden uzak durulması gerektiği için; kullanılan kozmetik ürünlerinin de sağlığa zararı olmaması benimsenmektedir. Leke giderici kremlerin içerikleri kısaca özetlenecek olur ise; içeriğinde genellikle c vitamini, kojik asit, B3 vitamini, meyan kökü özü gibi bitkisel ürünlerin özleri kullanılmış bulunmaktadır. Peki leke giderici krem bileşenleri içerik olarak ne işe yarar?

C vitamini: Cildi destekleyen ayrıca cilt dokusunu sıklaştıran kolajen dokunun üretilmesinde önemli rol oynamaktadır. C vitamini içeren krem ya da serumlar cilde uygulandığında deriye direkt nüfus eder ve onarım sağlar.

Kojik asit: Bilinen zararlı asit değildir tabi ki. Aksine vücuda katkısı dahi olan bir asit türüdür. Ek olarak antioksidan özelliği bulunan bir kojik asit, cilt açıcı ürünlerde organik işlevli içerik olarak tercih edilmektedir.

B3 vitamini: Derinin üzerinde uygulanan etkili bir cilt beyazlatıcıdır. Deri üzerindeki kolajen üretimini destekleyen ince çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu engeller. Cildin rutubet tutmasını artıran B3 vitamini, derinin yumuşak ve pürüzsüz doku olmasını sağlar.

Meyan kökü özütü: Cilt bakım ürünleri içerisine eklenen meyan kökünün, derideki koyu lekelere karşı cildi sakinleştirdiği ve kırmızılığı azalttığı görülmektedir.

Cilt beyazlatıcı ürünler de kullanılan bu natural ve doğal işlevli maddeler tek başına kullanıldığında ya da evde kendi başına meydana getirmeye çalışılan maskeler ile etkili olmamaktadır. En etkili sonucu almak için cilt beyazlatıcı, aydınlatıcı krem ya da serumları uzun süre ve ayrıca düzenli olarak kullanmak gerekmektedir. Açılan cilt rengini korumak için her gün mutlaka kaliteli bir güneş kremi kullanmalıdır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*