Lazerle Yara İzi Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

lazerle iz tedavisi, lazerle yara izi geçirme, yara izi nasıl geçirilir

Yüz üzerinde oluşan lekeler birçok kişide rahatsızlık hissi yaratmaktadır. Bu his yara izi durumlarında çok daha fazladır. Yüz üzerinde herhangi bir kazadan dolayı kalan yara izleri birçok kişi için problem yaratmakta ve sosyal hayatı kısıtlamaktadır. Bu tarz yara izi sahibi kişilerin birçoğu bunun bir tedavisinin olmadığını düşünmekte ve bu sebeple sosyal yaşantısından gitgide uzaklaşmaktadır. Fakat son dönemlerde hayatımıza giren lazer teknolojisi yara izi tedavisi içinde devrim niteliği yaratmıştır. Lazer, her türlü sağlık alanında kullanılmaya başlamış ve bu yara izi tedavilerini de etkilemiştir.lazerle iz tedavisi, lazerle yara izi geçirme, yara izi nasıl geçirilir

 Eskiden çok da bir şey yapılamayan yara izleri artık lazerle kökten çözülmektedir. Peki, bu tedavi kimler için uygundur. Tedavi yüzünde yara izi olan herkesi için uygundur. Lazer konusunda bir problemi olmayan ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler lazerle yara izi tedavisi için başvurabilmektedirler. Bu sayede birkaç seans sonra gözle görülür farklar oluşacaktır.

 Tedavi kaç seans sürer?

 Yara izi tedavisi seansları kişinin yara izine göre değişiklik göstermektedir. Yara izinin boyutu, renginin koyuluğu ve yapısı seans sayısını doğrudan etkileyecektir. Tedavi yara izleri geçene kadar uygulanacak ve her seans sonunda izin renginde açılmalar görülecektir. Tedavi doğru yapıldığı müddetçe yara izi zamanla yok olacaktır.

 Nasıl yapılır?

 Lazerle yara izi tedavi için ilk olarak güvenilir bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir. Kullanılan lazer cihazlarının modeli ve türü oldukça önemlidir. Her lazer cihazı lazerle yara izi tedavisi için uygun değildir. Bu noktada tedavi görülecek kuruluş dikkatle belirlenmelidir. Tedavi için kişinin yüzü hazırlanmalı ve lazer atımlara başlanmalıdır. Lazer yalnızca yara izini yok etmeyecek aynı zamanda cilt tonlarını eşitleyecek ve cildi bir miktar sıkılaştıracaktır. Her seans sonra yara izi değişime uğrayacak ve rengi yavaş yavaş solarak yok olacaktır.

 Lazerle yara izi tedavisi fiyatları

 Lazerle yara izi tedavi denince akla fiyatlar gelmektedir. Bu tedavi lazerle yapılan leke tedavileri ile benzerlik gösterdiğinden fiyatlar yine o çerçevede olacaktır. Tedavinin fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Uygulamanın yapıldığı sağlık kuruluşu, uzmanın seviyesi ve hastanın yara izi fiyatları büyük oranda değiştirecektir. Bu noktada yapılması gereken en doğru adım muayene olmak ve fiyatlar hakkında bilgi almaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*