Lazerle Leke Tedavisi Zararları Var Mı?

lazerle lekeler nasıl tedavi edilir, lazer leke tedavisi, lekelerden lazer ile kurtulma

Çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş olan cilt lekelerinin hem kadınlar hem de erkekler için rahatsız edici olduğu göz önünde olan bir gerçektir. Bu yüzden bu cilt lekelerinden kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu birçok yöntem vardır. Leke açıcı kremler, leke açıcı kürler gibi geçici ve kozmetik yöntemlerin yanı sıra kalıcı ve gerçekten etkili olan bir yöntem de lazerle leke tedavisinin yapılmasıdır. Leke tedavisinde önemli olan cilt tipine, cildin rengine ve lekenin neden oluştuğuna bakılarak tedavinin başlatılmasıdır. Her ne kadar ismen korkutucu olsa da lazerle leke tedavisi zararları güvenilir merkezlerde yapıldığında yok denecek kadar azdır. Cilt lekelerinin bir sebebi olan cilt kanserinde kesinlikle lazer tedavisi uygulanmadığına dikkat çekildikten sonra leke tedavisi için mutlaka kuvvetli referansları olan merkezlerin seçilmesi önerilmektedir.lazerle lekeler nasıl tedavi edilir, lazer leke tedavisi, lekelerden lazer ile kurtulma

Yaşlılıkta oluşan kahverengi lekeler, güneşin hassas ciltlerde oluşturduğu lekeler, doğum lekeleri, yaralanma lekeleri, çiller, bazı ben çeşitleri, kalıtımsal lekeler gibi birçok farklı lekenin tedavisinde kullanılabilecek olan lazer tedavisi %70 oranda tek seansta işe yaramaktadır. Fakat bazı büyük ya da pigmentasyonu yüksek lekelerde daha fazla çalışmak gerekebilmektedir. Bu yüzden lazerle leke tedavisi zararları konusunda mağdur olmamak için mutlaka ama mutlaka bu işin ehli kimselere gidilmesi gerekmektedir. Özel lazer cihazlarıyla uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bu işlem sonrasında bir miktar hassasiyet oluşsa da bu bölge güneşten korunarak ve uygun bakımlar yapılarak kısa sürede normal hale getirilmektedir.

Cildimizde çeşitli nedenler ve faktörler ile birlikte çeşitli lekelenmeler oluşabilir. Cilt renginden daha koyu veya daha açık olarak görülen bu lekeler psikolojik açıdan kişiyi etkileyebileceği gibi  sağlık konusunda da birer pusula olabilir. Bazı kişilerin sosyal yaşamııda olumsuz etkilediği de görülmektedir. Leke tedavisinde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler lekelerin derinliğine, boyutuna veya yapısına göre değişebileceği gibi, kişiden kişiye izlenilmesi gereken tedavi yolu da değişmektedir. Leke tedavisi fiyatları da tıpkı yöntemler gibi değişiklik göstermektedir. Mutlaka uzman bir dermatolog tarafından belirlenmesi gereken yöntemler değiştiği gibi fiyatlar da hayli farklılık gösterir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*