Lazer Epilasyon Fiyatları

lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon yaptırma, lazer epilasyon ne kadar

Kulak, boyun, kaş ortası, koltuk altı, göğüs, omuz, ense gibi bölgelerde kıl veya tüy istemeyen pek çok erkek lazer epilasyonu tercih etmektedir. Yüzünde belirli bir şekil ve düzende sakal isteyen erkekler de bu uygulamaya başvurmaktadır. Doğru lazer teknolojisi ve belirlenen seanslar sayesinde bu talepler karşılanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca uygulama paket şeklinde tercih edildiğinde maliyeti de uygundur. Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her insanda farklı olduğu için kişiden kişiye ve uygulanan bölgenin alanına göre lazer epilasyon fiyatları farklılık arz etmektedir. Örneğin hormon bozukluğundan kaynaklanan kıllanmalar için seanslar uzayabilmektedir. Bu sebeple lazer epilasyon fiyatları kullanılan lazer teknolojisine, seans sayısına, uygulanacak bölgeye, ten rengine ve kıl yoğunluğuna göre değişmektedir.lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon yaptırma, lazer epilasyon ne kadar

Tercih edilen şehir ve kliniklere göre fiyat değişse de erkeklerde ortalama olarak kulak veya kaş arası 30; alın, sakal üstü, ense, boyun her biri için 80; göğüs 350; göbek 250; tüm göğüs (göbek dâhil) 500; sırt 350; bel 150; omuz 250 TL ücretlendirme yapılmaktadır. Vücudun geri kalan kısmı yani, sırt (bel dâhil) 500; alt kol 250; üst kol 250; tüm kol 400; koltuk altı 100; üst bacak 400; alt bacak 300; tüm bacak 600 lira civarında ücret alınmaktadır. Ancak lazer epilasyon uygulaması yapan tıp merkezleri, klinik gibi kuruluşların İnternet, broşür vs. alanlarda lazer epilasyon fiyatları belirlemesi kanun gereği yasaktır. Fiyatlar doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Cilde ve cilt dokusuna zarar vermeden kıl köküne ulaşan lazer ışığı vücutta herhangi bir iz bırakmaz. 1996 yılında Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA tarafından onaylanan lazer epilasyon teknolojisi deneyimli ve uzman doktorlar kontrolünde yapıldığında güvenilir bir yöntemdir. Ancak lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişiler uygulamanın ardından epilasyon bölgesini güneş ışınlarından korumalıdır. Güneşe çıkacaksa koruyucu krem kullanmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasının şu ana kadar kötü sonuçlanan zararları yoktur. Ciddi zararlardan ziyade uygulama esnasında ortaya çıkan kaşıntı, kızarıklık, şişme gibi yan etkilerden söz edilmektedir. Oluşan yan etkiler (kızarıklık, lekelenme, şişme) kısa sürede ortadan kalkmaktadır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*