Kuru Cilt Maskesi

kuru cilt maskesi, kuru ciltler için maske, kuru ciltler için yüz maskesi

Kuru bir cilt için bakım çok önemlidir. Nemli olan ciltlere oranla daha çabuk kırışıklık oluşan kuru ciltler için bakım yapılması daha fazla önem taşıyor. Çünkü ciltlerde oluşan kötü görünümü önlemek için bazı önlemler alınmalıdır. Öncelikle yüzünüze öyle her söyleneni sürmek iyi bir şey değil. Çünkü bazı ciltler birtakım ürünlere karşı alerjik durumlar taşımaktadır. Bu gibi durumlar varken her önüne gelen malzemeleri yüzünüze sürmekten kaçınmalısınız. Güzel bir yüze sahip olmak için farklı yollar deneyim derken kalıcı hasarlar bırakmayın. Öncelikle cildinize uygun olabilecek kremleri kullanmayı deneyin. Bu durum işe yaramadığında bir uzman tarafından tavsiye edilen maskeleri uygulamaya başlayın. Kuru cilt maskesi için birçok farklı malzemeler ile yapılan karışımlar arasından cildinize uygun olanı hazırlayıp kullanın.kuru cilt maskesi, kuru ciltler için maske, kuru ciltler için yüz maskesi

Cildinize İyi Bakın

Kuru ciltler diğer ciltlere göre daha hızlı kırışıklık oluşmasına yatkındır. Bu durum insanları huzursuz ederek çeşitli yöntemlere başvurmaya iter. Bu yöntemlere başvururken bazen yanlış seçimler yüzünden daha kötü sonuçlar ile karşılaşmak mümkündür. Kuru cilt maskesi aslında evde pratik bir biçimde hazırlanabilen ideal bir yöntemdir. Birçok cilt uzmanı bal ile hazırlanan karışımları daha çok önermekteler. Neredeyse önerilen her on cilt maskesinden dokuzu bal ile hazırlanan karışımlar oluyor. Mesela avokado maskesi de bal ile hazırlanınca oldukça etkili bir yöntem olarak kabul ediliyor. Avokado meyvesi içerdiği yüksek besin değeri açısından son derece etkili bir meyvedir. Avokado maskesi kolayca hazırlanabilen bir karışımdır. Yarım kesilen bir avokadoyu iyice ezerek içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin iyice kıvamına gelince yüzünüze sürün. Yaklaşık on beş dakika yüzünüzde bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Birde yumurta ve zeytinyağı karışımı var. Bu karışım da bal ile desteklenmektedir. Hazırlanışı da oldukça basittir. Bir yumurtanın sarısına iki çay kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırın ve bir tatlı kaşığı bal ilave ederek hazırlayın. Yüzünüze sürün ve on veya on beş dakika yüzünüzde bekledikten sonra yine ılık su ile yıkayın.

Cildinizi Koruyun

Kuru ciltler nemli olan ciltlere göre daha az sivilce veya siyah noktalar oluşmaktadır. Her ne kadar kuru cildin bu gibi iyi yönleri olsa da bakımı oldukça önem ister. Kuru cilt daha çabuk kırışıklıklara yatkın olmasının yanında bir de güneş ışığına karşı pullanmaya meyillidir. Kuru cilt maskesi kullanmak için cildinizin hassasiyetini göz önünde bulundurarak kullanmanız yararınıza olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*