Kolesterol Diyeti

Kolesterol Diyeti Listesi

Kolesterol hastalığı ne kadar dünya genelinde en hızlı yayılan hastalıklardan birisi olsa da, toplumumuzda birçok insan kolesterol nedir ya da kolesterol nasıl düşürülür gibi sorular sormaya devam etmektedir. Oysa kolesterol nasıl düşürülür sorusunun cevabı tek bir cümleden ibarettir; kolesterol, katı ve hayvani yağlardan uzak durarak ve düzenli egzersiz yaparak düşürülür. Dünya genelinde kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin en büyük nedeni olan kolesterol, aslında tıbbi olarak bir hastalık değildir. Ancak damar tıkanıklıklarına neden olarak, kal ve damar hastalıklarına yakalanma riskini muazzam derece arttırdığı için son derece tehlikeli bir sorundur.
Kolesterol düşürücü bitkiler ile de toplumumuzda yaygın bir araştırma merakı vardır. Kolesterol nasıl düşer şeklindeki soruların devam olan kolesterol düşürücü bitkiler nelerdir sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse; zencefil, oğul otu ve zerdeçal bitkilerinin kaynatılarak elde edilen sularının, düzenli olarak içilmesi kolesterol düşürücü etki görülmesini sağlamaktadır. Ancak insanların ısrarla farkına varamadığı konu; kolesterol düşürücü bitkiler ile tedavi olmaya çalışırken bir yandan hareketsiz bir yaşam sürerek ve katı yağları bol miktarda tüketerek kolesterol değerlerinin düşürülmesi mümkün değildir. Tüm bunları yaparken kolesterol düşürücü bitkiler ile ldl, hdl ya da total kolesterol değerlerinin düşmesini beklemek, kuşkusuz bir mucizenin gerçekleşmesini ummak ile tamamen aynı şeydir.
Kolesterol belirtileri öncelikle hiç kimse fark edemese de, damar duvarlarında biriken ldl yani kötü huylu kolesterol nedeni ile yavaş yavaş damarların tıkanması şeklinde başlamaktadır. Bu nedenle hastalara uygulanan ldl diyeti, kandaki kötü huylu kolesterolü yani damarların tıkanmasına neden olan lipoprotein miktarını azaltmak için yapılmaktadır. Kolesterol hasları için diyet demek, damarlarının tıkanarak ölümcül riskler doğurabilecek sağlık sorunlarından kurtulmak demektir. Bu nedenle hastaların “kesinlikle” uyguladıkları ldl diyeti programına uymaları gerekir. Uygulanan ldl diyeti programına ilave olarak kullanılacak kolesterol düşürücü bitkiler, gerçek şifasını o zaman göstermeye başlayacaktır.
Kolesterol belirtileri nedeni ile sorun yaşayan insanların uygulaması gereken bir diğer önemli konu da, düzenli egzersiz yapmaktadır. Egzersiz; kolesterol hastaları için diyet uygulayarak, kolesterol diyeti listesi dışına çıkmamak kadar önemlidir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*