Kadınlar ile Erkekler İçin Karın Düzleştirici Hareketler

karın düzleştiren hareketler, erkekler için karın düzleştirme hareketleri, kadınlar için karın düzleştirme hareketleri

Kardiyo Egzersizleri

Aşağıda belirlediğimiz karın düzleştirme hareketleri haricinde rutin olarak yapılan kardiyo egzersizleri karın ve bel bölgesinde biriken yağların eritilmesi için gerekir. Kardiyo egzersizleri ayrıca tüm vücut genelinde ortaya çıkan yağlanmaya karşı metabolizmayı hızlandıran ve sindirimi düzenleyen en etkili silahtır diyebiliriz.karın düzleştiren hareketler, erkekler için karın düzleştirme hareketleri, kadınlar için karın düzleştirme hareketleri

Vakum Hareketi

Masa başında çalışıyorsanız ya da hareketsiz bişr işiniz varsa gün içinde yapabileceğiniz vakum hareketi ile karın bölgesi kaslarında gözle görülür gelişme kaydedilmektedir. Otururken ve ya ayaktayken dik durun, derin bir nefes alın, karnınızı mümkün olduğu kadar içeri çekin ve 20-40 saniye arası bu pozisyonda kalınız. Günde 5’er dakikalık setler halinde 2-3 vakum hareketi zamanla karın bölgesinde düzleştirici bir etki yaratmaktadır.

Bisiklet Hareketi

Karın düzleştirici hareketler arasında en etkili yöntemlerin başında gelen bisiklet hareketiyle kısa sürede karın yağlarının yakılması ile kasların gelişmesi gözle görülür sonuçlar alınabilir. Sırt üstü düz bir yere uzanın ve ellerinizi boynunuzun arkasında birleştiriniz, dizlerinizi karnınıza doğru çekmelisiniz, sol ayağınızı yavaşça ileriye doğru uzatırken vücudunuzu sağa doğru çevirerek sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmelisiniz. Bu hareket sırasında dikkat etmeniz gereken nokta ellerinizle boynunuza baskı yapılmadan tüm hareketi karın kaslarından yardım alarak tamamlanmasıdır. Daha sonra sol bacağınızı tekrar karnınıza doğru getirip sağ ayağınızı uzatarak hareketi tekrarlayınız. Bu karın egzersizini gün içinde 12 tekrarla 2-3 set olarak yaparsanız 2-3 haftada sonuç alınır.

Ayakta Bisiklet Hareketi

Ayakta dik konumdayken ellerinizi ensenizde kenetleyiniz, belinizi fazla bükmeden sol bacağınızı kaldırarak sol dizinizi sağ dirseğinize mümkün olduğu kadar yaklaştırın ve sonra ayağınızı indirerek direr bacağınız ve dirseğinizle hareketi tekrarlamalısınız. Bacağınızı kaldırırken boynunuzdan güç almayınız. Bu hareketi her gün 10 tekrarla 3-4 set olarak yapılmalıdır.

Yatarak Alt Karın Kaslarını Çalıştırma

Düz bir yere sırt üstü uzanarak ayaklarınızı birleştiriniz. Ayaklarınızı yerden 10 santim yükselterek 30-60 saniye kadar hava tutmalısınız. Sonra yavaşça bacaklarınızı ilk konumuna getirin ve yaklaşık 20-40 saniye dinlendikten sonra hareketi tekrarlayınız. İki bacağı birden kaldırmak zor geliyorsa tek tek yapılabilir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*