İstanbul’da Gezilebilecek Açık Hava Mekanları

istanbulda gezilebilecek yerler, istanbulda nereler gezilebilir, istanbulda neresi gezilmeli

Ülkemizin en gezilesi şehirlerinin başında şüphesiz ki İstanbul gelir. İstanbullu olabilir ya da İstanbul’a gezme amaçlı gidiyor olabilirsiniz. Eğer fazla zamanınız yoksa İstanbul’un en iyi yerlerini görebilmek için aşağıdaki listeden yardım alabilirsiniz.

  1. Miniatürk

Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’da en çok ziyaret ettiği yerlerden biri Miniatürk’tür. Miniatürk, Türkiye’de yer alan en önemli yapıların minyatürlerini içeren bir açık hava mekanıdır. Tam bilet ücreti 10 TL, öğrenci – öğretmen – askeri personel ücreti 5 TL, yabancı uyruklu ziyaretçiler için ücreti 20 TL’dir.istanbulda gezilebilecek yerler, istanbulda nereler gezilebilir, istanbulda neresi gezilmeli

  1. Pierre Loti

Eyüp Sultan’da yer alan bu tepe Haliç’i izlemek için en eşsiz mekanlardan biridir. Bu mekân adını Fransız yazar ve doğu bilimci Julien Viaud’dan almıştır. Tepede yer alan çay bahçesi İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerdendir.

  1. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu, İstanbul’un hengamesinden kaçmak isteyenlerin başlıca mekanları arasında yer almaktadır. Koruda rengarenk çiçekler ve boğaz manzarası bulunmaktadır. Burada piknik ve kahvaltı gibi etkinlikler yapılabilmektedir. Özellikle pek çok insan buraya kahvaltı amaçlı gelmektedir. Hafta içi serpme kahvaltı, hafta sonu ise açık büfe kahvaltı mevcuttur.

  1. Belgrad Ormanı

Yürüyüş severler için Belgrad Ormanı, İstanbul’un en ideal yerlerindendir. İçerisinde 6 kilometrelik bir koşu ve yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Özellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde harika manzaralar sunmaktadır. Tüm kamuya açık olan alana erken gitmek daha doğru olacaktır.

  1. Mihrabat Korusu

Anadolu Yakası’nda yer alan bu koru İstanbul’un en güzel yerlerinden biridir. İçerisinde 3 km’lik bir yürüyüş parkuru yer almaktadır. Ayrıca muhteşem bir boğaz manzarası da yine korunun içinden izlenebilmektedir. Kahvaltı yapılabilecek güzel yerler arasındadır.

  1. Kanlıca Sahili

İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Kanlıca sahili itibariyle en güzel yerlerden biridir. Kanlıca İskelesi görülmeye değer bir yer olup buradaki çay bahçelerinden birinden kanlıca yoğurdu deneyebilirsiniz. Yoğurdun yanında verilen pudra şekeri buranın yoğurdunu ayrı bir lezzete kavuşturuyor. Yoğurdu ballı, reçelli ya da pekmezli olarak tüketebilmek de mümkündür.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*