İstanbul İmplant Merkezleri

implant fiyatları, implant yapımı, implant nasıl yapılır

İmplant tedavisi için dünyanın her noktasında uzman ekipler yer almakla beraber istanbul implant merkezi adı altında kurulmuş sadece implant işlemi uygulayan kadrolarda yer almaktadır. Üstelik bazı implant merkezleri kuruluşları implant tedavisinin ardından hastalara hiçbir ön şart sürülmeksizin ömür boyu implant garantisi verebilmektedir. Alt çene ve üst çenede kısmi ya da tam olarak bir diş kaybınız veya mevcut dişlerinizin yeterli gelmediği durumlarda implant tedavisine yönelerek tüm mevcut eksikliklerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında doğal diş yapısına ve mevcut yüzümüzdeki görüntüsüne tıpa tıp benzeyen implant dişler ile eski görüntünüzü de yeniden dönebilmektesiniz. İmplant çok uzun yıllardan beri bir çok ülkede kullanılmakta olan ve ülkemize de yaklaşık olarak on yıldan fazla süredir yapılmakta olan kesin tedavi çözümlerinden biri haline gelmiş pahalı bir tedavi şekli olmakla birlikte hastalara sunduğu avantajların yanında pahalı olmasının bir önemi kalmayacak nitelikte son teknoloji ürünü bir sistemdir.implant fiyatları, implant yapımı, implant nasıl yapılır

İmplant tedavisine katılacak olan herkesin en doğal olarak sorduğu ilk soru bu işlemin bir garantisi olup olmadığıdır. Hiçbir cerrahi işlemde olmadığı gibi implant yani diş ekme hususunda da bir garanti verilemez. Zaten bu teknik olarak da mümkün olmayan bir durumdur. Her ameliyat esnası veya sonrasında doğabilecek kusurlar ve enfeksiyonlar kadar istanbul implant merkezi ameliyatları da birer cerrahi işlem olduğu için risk taşımaktadır. Ancak bedenimizin herhangi bir organında yer alacak ameliyat sonrası zuhur edecek enfeksiyonlar ve riskler kadardır. Kesinlikle diğerlerinden farklı olarak daha fazla risk ve tehlike arz etmediği gibi diğer ameliyat operasyonlarına istinaden tam tersine çok daha yüksek verisel başarı oranı mevcut olup bu başarı oranı yüzde doksan sekiz üzerindedir.

İmplant dişlerin genel niteliği zor bulunan bir maden özelliği olan titanyumdan gelmektedir. Uzun süren araştırmalar sonucunda vücudun isteyemeyeceği ve aynı zamanda aynı oranla benimseyerek kendi parçası gibi düşünmeyeceği bir madde olduğu ortaya çıkan titanyum bir çok alanda kullanıldığı gibi diş çözümlerinde de ana madde olarak yerini almıştır. Sadece bazı ülkelerden ithal olarak getirtilen titanyum ile benzersiz bir şekilde teçhizatlarla insanların çene kemiğine yerleştirilen titanyum implantlar kalıcı olarak diş çözümleri alanında bir numara olduğunu söyleyebiliriz.

İnsanların bir diğer sorusunu ise implantların ne aralıklarla bakım ve temizliği konusunda gelen sorulardır. Çünkü implantlar diğer diş tedavilerine göre daha fazla zaman ayrılarak düzenli olarak bakıma ihtiyaçları vardır. Aksi takdirde implantların ömrü kısalarak daha az süre insan hayatına hizmet edeceklerdir. Gün içerisinde iki veya üç kez otuzar dakikalık süreler ayrılmak suretiyle implantların sıkı bir tedbir ve düzen içerisinde temizliklerinin yapılması insanlara ilk başlarda zor gelmektedir. Ancak birkaç günlük bakımların ardından yavaş yavaş implantlarına uyum gösteren hastalar memnuniyetleri ile birlikte bunlarıda büyük bir heyecanla yaptıklarını belirtmektedirler. İmplantların genel ömrü yapılan araştırma ve hastalara uygulanarak takip neticesinde otuz ile kırk yıl arasında değişen veriler elde edilmiştir. Ve ilgili ömür verilen titizlik derece ile yakından alakalı olup düzenli bakımlar eşliğinde kontroller sayesinde sorunsu bir şekilde bütün bir ömre kadar uzayabilmektedir.

Bunun yanı sıra implant işinin bitiminden sonra protezlerin yapılma aşaması maalesef ki hemen olmamaktadır. Öncelikle çene kemiğinin önceli cerrahi işlemlerinden sonra kendisini toparlaması beklenmektedir. Bu bekleyiş süresi ise her hasta için farklı olmakla beraber genel ortala zamanı ise birkaç ay ile birlikte sınırlıdır. Ancak bu aşamaya kadar hastalar tüm doğal dişlerle yapabildiği her şey implantları ile de acısız bir şekilde yerine getirmelerinde bir sakınca yoktur.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*