Huzursuz Bacak Sendromu İçin Basit Öneriler

huzursuz bacak sendromu, bacak sendromu tedavisi, huzursuz bacak sendromu tedavisi

İnsanların hemen hemen çoğunda bulunan ve genellikle yaşı ilerlemiş ve bayanlarda bulunan huzursuz bacak sendromu, çoğu kişi tarafından bilinmediği için teşhis koyulmamış ve hayatlarını bu şekilde devam ettirmektedirler. Genellikle huzursuz bacak sendromu ne olduğunu bilmeyen insanlar, bacaklarındaki yanma, ağrı, sızı, şişlik, hareket ettirememe ve uyuşma iğnelenme gibi bulguları başka bir hastalığa yorarlar. Genellikle bu rahatsızlık, akşam uyku saatlerinde ortaya çıkar ve ciddi uyku bozukluklarına yol açar. Huzursuz bacak sendromu için basit öneriler bulunmaktadır. Bu önerileri yaparak, daha rahat bir uyku çekebilir ve daha rahat yürüyebilirsiniz.huzursuz bacak sendromu, bacak sendromu tedavisi, huzursuz bacak sendromu tedavisi

Huzursuz Bacak Sendromuna Neden Olan Durumlar

Birçok insan huzursuz bacak sendromunun ne olduğu bilmemektedir. Bunun için huzursuz bacak sendromuna neden olan bazı durumlar;

  • Vücutta demir eksikliği
  • Hamilelik durumu
  • Magnezyum eksikliği
  • Böbrek yetmezliği
  • B12 vitamini eksikliği
  • Şeker hastalığı
  • Parkinson hastalığı
  • Romatoid

Ayrıca bu sebeplerin dışında da, alkol sigara ve kafein de huzursuz bacak sendromuna neden olanlar arasındadır.

Huzursuz Bacak Sendromu İçin Yapılabilecekler

Eğer yoğun bir şekilde ağrı çekiyorsanız, akşam yatmadan önce mutlaka alkol, sigara ve kafein içeren maddelerden uzak durmalısınız. Ayrıca yatağınızı her yatmadan önce düzenlemelisiniz. Bacağınız için ılık su ile duş alıp, organik yağlar ile de masaj yapabilirsiniz.

Yatak odanızı kesinlikle sadece yatmak için kullanın, çalışmak için veya zaman geçirmek için kullanmayınız. Bu hem uyku düzeninizi etkileyecek hem de huzursuz bacak sendromunun başlaması için zemin hazırlayacaktır.

Uyku düzeninizi sağlayın mutlaka düzenli uyku saatleriniz olsun.

Vücudunuzu gevşeten uygulamalar yapın, ılık su ile duş alın, müzik keyfi yapın ve 1 bardak yatmadan önce ballı süt için

Uyuma ortamınız kesinlikle sessiz olsun ve hiçbir şey düşünmeden uyumaya çalışın. Sessiz bir uyku hem vücudunuzu gevşetecek hem de ağrılarınızdan kurtulmanıza yarayacaktır.

Gündüz vakti eğer mevsim yazsa dışarı da vakit geçirin ve aydınlık ortamlarda takılın.

Bacaklarınız için ve vücudunuz için iyi gelecekler arasında, yürüyüş ve koşmada vardır. Daha güçlenmesi olarak her gün en az 45 dakika yürüyüş yapmanız size iyi gelecektir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*