Hücrelerinizi Yenilemek İçin Kefir Tüketimini Artırın!

kefir tüketimi, kefirin faydaları, cilt yenilenmesi ve kefir faydaları

Sütün bir takım işlemler sonucunda Farklı bir teknik ile mayalanması sonucu elde edilmektedir. Oldukça faydalı bir içecektir. Kafkasya toprakları ana vatanıdır kefir içeceğinin. Kefirin hücre yenileyici bağırsaklarda gıda maddelerinin birikmesini önleyici etkileri bulunuyor. Bağırsak florasını düzenler ve özellikle vücut için yararlı bakterilerin çoğalmasını zararlı mikroorganizmaların ise azalmasını sağlıyor. içeriğinden dolayı iyi bir kalsiyum ile protein kaynağı olduğu için kemiklerin yanı sıra saç ile tırnaklar için yararı fazladır. Japonya da yapılan çok önemli araştırmalar sonucunda kansere karşı koruyucu etkisi bulunmuş. Vücut direncini arttırır ve sinir sistemini kuvvetlendirmektedir. Kefir ayrıca iyi bir B vitamini kaynağı içermektedir.kefir tüketimi, kefirin faydaları, cilt yenilenmesi ve kefir faydaları

Sarımsak

Parazit düşürücü, tansiyon düşürücü, mantar öldürücü, kolesterol dengelenmesine yardımcı, antiseptik, damar sertliğini yavaşlatır ve kanı sulandırmaktadır. İçerisinde A, B, ile C vitaminleri bulunmaktadır. Nezle ile vücut salgılarını azaltmaktadır. Dışarıdan deriye sürüldüğünde uçuk ile arpacığı azaltmaktadır. Sarımsak aşırı tüketildiğinde mideyi tahriş etmektedir. Bunun yanında düşük tansiyon hastaları ile kan sulandırıcı ilaç kullananlar aşırı sarımsak tüketiminden kaçınması gerekir.

Şalgam Suyu

Şalgam turpgillerdendir. Şalgam suyu mor havuç, bulgur, şalgam turbu, su ve tuz ile yapılmaktadır. Bol potasyum içerdiğinden dolayı yüksek tansiyona karşı koruyucu sağlamaktadır. Prostat kanseri için koruyucu özelliği buluyor.

Yulaf Ezmesi

Ülkemizde bol yetişen bu nedenle de ucuz bir besinlerdendir. Tabiri caiz ise bin bir derde deva besindir. Kolesterolü düşürür, bağırsakları çalıştırır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Tokluk hissi vererek zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Günlük 1 kahve fincanı tüketilebilir.

Kırmızı Pancar

Tam manasıyla bir sağlık deposu görevindedir. Kanser ile ciddi hastalıklara karşı yüksek oranda antioksidan içermektedir. A, B, ile C vitaminleri yönünden oldukça zengin besindir. İştah açar ve besleyici özelliğe sahiptir. İçeriğinde fosfor, bakır, demir, boron, potasyum, çinko ve folat bolcadır.

Uzun Beyaz Turp

Yapılan son araştırmalar sonucunda ise kansere karşı çok etkili ve koruyucu olduğu saptanmıştır. Vücudu temizleyici etkisi bulunmaktadır. Özellikle de obeziteye karşı kullanılan gıda maddeleri arasında yer alıyor. Kabızlığa karşı iyi gelmektedir. Özellikle diş, saç ile tırnak dokularını güçlendirmektedir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*