Gümüş Böceği İlaçlama

gümüş böceği, gümüş böceği nasıl ilaçlanır

İnsanların hastalanmalarına ve ölümlerine neden olan, hayatınızdan çıkarmak isteyip de çıkaramadığınız binlerce çeşit böcek türü vardır. Böceklerden kurtulmak için ise bireysel olarak mücadele edilir. Fakat böcekler o kadar hızlılardır ve bir o kadar hızlı üreyip çoğaldıklarından yetişmeniz pek mümkün olmaz. Evler içerisine kendinizce kurduğunuz tuzaklar, belirli köşelere bıraktığınız zehirler ile haşerelerin birkaç tanesinin ölümüne neden olursunuz. Diğerleri ise yaşamaya ve çoğalmaya devam ederler. İnsanların yaşamlarında eksik olmayan böcekler karafatma, güve, tespih böceği, gümüş böceği, fare, çekirge, çiyan, bit, pire, karınca, kulağakaçan ve daha çok fazladır. İnsanlara bulaştırdıkları hastalıklar; astım, kolera, hepatit, tifo, tifüs, sarılık, humma, alerjik hastalıklar başta gelmektedir. En iyi çözüm haşere ilaçlama firmalarından yardım alarak tüm bu böceklerden kurtulabilirsiniz.gümüş böceği, gümüş böceği nasıl ilaçlanır

Böcek türlerinden biri olan gümüş böceği omurgasız bir böcektir. Renkleri gridir. Gümüş gibi parladığından ismine gümüş böceği denmiştir. Diğer böcek türlerine göre değişik bir vücut yapısına sahiptir. Vücudunda bulunan deriler katman gibi durmaktadır. Bakıldığı zaman ise böceğin şekli merdiven gibi durmaktadır. Vücut yapısı üçgen gibidir. Kuyruk tarafında ise 3 tane anteni vardır. Büyüklükleri birbirlerinden farklılık göstermektedir. Boyları yaklaşık olarak 2 ile 4 cm arasında değişebilmektedir. Nemli ve sıcak olan yerlerde yaşamlarını sürdürmektedirler. Ortamdan yok edilebilmesi için gümüş böceği ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Gümüş böcekleri insanları ısırmamaktadır. Âmâ mekânlarınızda bulunana malzemelere zarar vermektedirler. Pamuk, kâğıt, naylon gibi ürünlerden beslenmektedirler. İnsanların yemiş oldukları yiyeceklerle de beslenmektedirler. İnsanlarında bu besinleri kullanması ile mikrop kapılmasına neden olmaktadır. Gümüş böceği ilaçlaması yaptırarak mikrop kapılmaları engellenebilmektedir. Gümüş böcekleri kağıt fabrikalarında, fırınlarda, lokantalarda çoğunlukla görülmektedir. Bu yerler insanlara daha iyi hizmetler sunulmasını sağlamak için sürekli denetlenmektedirler. İş yerlerinde bulunan ürünleri yiyerek maddi kayıplarınıza da neden olmaktadır. Evlerin içerisine yerleşen böcekler tahıllardan beslenmektedirler. Üzerlerine bıraktıkları salgı ve dışkılarından dolayı hastalanmalara neden olabilir. Çok çabuk üreyip çoğalabilen bir böcek türüdür. Dişi bir gümüş böceği tek seferde 100 yumurta bırakabilmektedir. Duvarların kenarlarına, diplerine veya çatlaklarına yumurtalarını bırakmaktadırlar. Yumurtadan çıkan böcek ilk anda beyaz olup daha sonra yavaş yavaş gümüş rengine dönmektedir. Ortalama olarak 1 sene yaşamaktadırlar. Evler içerisinde lavabolarda, banyolarda, su borularının çevresinde, duvarların kenarlarına yerleşmektedirler. İnsanların yedikleri birçok yiyecekle beslenebilmektedirler. Kurtulmanız için profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım almalısınız. Böceklerin ilaçlanması sıvı ilaçlama yöntemiyle yapılmaktadır. Sıvı ilaçlama; en çok kullanılan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Su ile ilaçların karıştırılması ile hazırlanmaktadır. Son teknoloji makinelerle püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Birçok haşere türü içinde kullanılan etkili bir ilaçlama yöntemidir. İlaçlama yapıldıktan sonra ortamın gerekli koşullarda bırakılması gerekmektedir. Islak temizlik yaklaşık olarak 10 gün yapılmamalıdır. İlaçlamadan sonra ortam kısa bir süre havalandırılmalıdır. Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Gümüş böceği ilaçlaması profesyonel, eğitimli kişiler tarafından yaptırarak hepsinden kurtulmanız mümkündür. Bu arada bilmediğiniz böcekler var ise de onlardan da kurtulmanız mümkündür.

Böceklerle bireysel olarak mücadele her zaman için başarısız olmuştur. Eski yöntemler artık böceklerin hızına yetişememektedir. Böceklerden kurtulmak için profesyonel servislerden yardım almalısınız. Mekânınızda gördüğünüz gümüş böceklerinin size ve eşyalarınıza zarar vermemesi için zaman kaybetmeden ilaçlama yaptırarak hemen kurtulabilirsiniz. Maddi manevi kayıplara yol açmalarına hızlıca engel olmalısınız. Sizin acaba ilaçlamaya gerek var mı diye düşündüğünüz süre içerisinde böcekler çoğalmaktadırlar. Her türlü böcek ile mücadele de, sizlerin sağlıklarını korumak için 7 gün 24 saat sınırsız en iyi hizmeti vermektedir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*