Görünmez diş telinin diğerlerinden avantajı nedir?

görünmez diş teli

Teknoloji sürekli ilerliyor. Sağlık sektöründe yapılan yenilikler ise insanlara hem kolay hem de estetik tedavi olanakları sunuyor. Diş teli tedavilerinde de her geçen gün yeni yöntemlerle tedavi süreci ve başarı oranı daha da artıyor. Öncelikle diş teli takmakta en büyük amacın estetik görünüm olduğunu unutmamak gerekir. Diş yapısı bozuk olanlarda bu eğrilik çarpıklık da olabilir üst üste binen dişler de olabilir, uygulanan tek tedavi yöntemi diyebiliriz. Kendi içinde farklı uygulama ve ürün değişiklikleri olsa da diş eğriliklerini düzeltmenin tek yolu diş teli tedavisi yaptırmaktır. Bu tedavide görünmez diş teli, şeffaf diş teli ve metal diş teli gibi seçenekleriniz olacaktır.görünmez diş teli

Yaygın olarak kullanılan üç tane görünmez diş teli modeli vardır. Bunlardan ilki sağlam ve uzun yıllar kullanabileceğiniz ve en çok tercih edilen şeffaf porselen diş teli modelidir. Bu uygulamada braketler şeffaf porselenden yapılmıştır. Tek tek yapıştırılır ve estetik bir görünüm yaratır. Son derece hijyenik bir yapıya sahiptir. Braketler yapıştırıldıktan sonra diş teli geçirilir. Görünmez diş teli modellerinde yaygın olarak kullanılan diğer bir yöntem ise dişin arka yüzeyine uygulanan yöntemdir. Bu kısımda ister metal ister şeffaf braket seçebilirsiniz. Çünkü dişin arka yüzeyinde olduğu için gözükmeyecektir. Dişin arka yüzeyinde yapılan bu uygulamada diş teli takılır ve tedavide aynı ön yüzeyde uygulanan başarıya ulaşılır.

Takılıp çıkarılan şeffaf diş plakları ise biraz daha farklı bir yöntemdir. Bunu biraz daha ileriki yaştaki hastalar tercih eder. Ancak tamamı ile şeffaf bir yapıya sahiptir ve görünmez diş teli alanında son derece başarılı bir çalışmadır. Bu uygulamada tel yoktur ve kullanımı da son derece kolaydır. Ortodonti tedavisi ile artık dişlerinizdeki eğriliklerin hiçbir bahanesi olmayacak. Farklı diş teli uygulamaları ile hem dişlerde hem de çene eğriliklerinde yüksek başarılara ulaşılıyor. Hem diş sağlığınız hem de ağzınızdaki estetik yapının düzgünleşmesi için diş teli taktırmalısınız. Gençler, çocuklar, anneler, babalar kısacası her cinsten ve her yaştan insan diş teli taktırabilir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*