Gelin Topuzu Nasıl Yapılır?

gelin topuzu yapımı, gelin topuzunun özellikleri, gelin topuzu nasıldır

Örneğin prenses, kabarık etekli gelinlik modellerine gelin topuzu çok yakışırken, A kesim, straplez modellere bukleli saçlar daha çok yakışır. Bir klasik olan gelin topuzu yapımından önce mutlaka prova edilmesi gerekir. Çünkü oldukça şık duran bu topuzun ne büyüklükte yapılması gerektiği, saç için hangi aksesuarların kullanılacağı, saçın hacmine ve uzunluğuna göre ek saç gerekip gerekmediği gibi soru işaretlerinin düğün gününden önce giderilmesi gerekmektedir. Rahibe duvak, fıskiye duvak ve enseden duvak gibi birçok duvak modeline uygun olan gelin topuzu yıllardır değişmemiş ve değişmeyecek olan bir modeldir. Özellikle sıcak yaz günlerinde ve kapalı mekânda düğün yapacak gelinlere önerilen bu topuz şekli gelinleri klasik ve de asil bir görünüme kavuşturur.gelin topuzu yapımı, gelin topuzunun özellikleri, gelin topuzu nasıldır

Gelin Saç Aksesuarı

Bütün kadınların en özel günü olan düğün günlerinde en güzel ve en şık görünen kişi olmak bütün kadınların hayalidir. Bu hayale ulaşmak için kendilerine en çok yakışan gelinliği alan gelinler, gelinliklerini mutlaka gelin saç aksesuarı ile süslemelidirler. Çünkü herhangi bir gün olmayan düğün gününde en gösterişli fakat aynı zamanda en asil olması gereken kişi gelindir. Gelin saç aksesuarları gelinliğin modeline, gelinin tarzına ve kullanmak istediği gelin başına göre değişmektedir.

  • Taşlı gelin tacı: En klasiklerden olan taşlı gelin taçları hem açık saç modellerinde hem de topuzlarda kullanılabilir. Otel ya da kapalı mekan düğünlerinde daha gösterişli ve büyük taçlar önerilirken, kır düğünleri ya da sade nikahlarında ince taçlar ya da incili taçlar önerilir.
  • Çiçekli gelin tacı: Son dönemin en popüler aksesuarlarından olan çiçekli taçlar gelin başlarında da yerini almış bulunmaktadır. Genelde açık saç kullanacak gelinlerde kullanılan bu gelin saç aksesuarı kafanın üst kısmını tamamen kapatan yuvarlak modeller şeklinde ya da sadece baş üstünde duvağın bağlama yerinde kullanılmaktadır.

Çiçekli Gelin Saçı Modeli

Özellikle genç yaşlı gelinlerin tercihi olan sade ve kabarık olmayan gelinlik modellerine en çok önerilen saç aksesuarı çiçekli gelin taçlarıdır. Bu taçları kullanmak için yapılan çiçekli gelin saçı modeli ise genelde yoğun olmayan kalın maşalı dalgalı saçlardır. Bu saçların üzerine serpiştirilmiş küçük çiçekler ya da başın üst kısmını kaplayan bir taç şeklinde tasarlanan bu gelin taçları genelde yapay çiçekten yapılsa da nadiren bahçe içindeki kır düğün ve nikâhlarında gerçek çiçek kullanıldığı da olmaktadır. Kabarık olmayan modeller dışında, A kesim gelinlik modellerine de çok yakışan çiçekli gelin saçı modeli gelini oldukça genç ve ışıl ışıl göstermektedir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*