Gece Makyajı Nasıl Yapılmalı?

gece makyajı yapma, gece makyajı yapma yöntemi, gece makyajı nasıl yapılmalı

Kadınlar dış görünümleri ve güzellikleri ile her zaman dikkat çekmek, beğenilmek istiyorlar. Yaz ya da kış gecelerinde şık bir yere giderken nasıl bir makyaj yapılması gerekiyir? ilk olarak her makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyip iyi bir kremle nemlendiriniz. Kalıcı ve kaliteli bir fondöten seçerek alt tabanı oluşturunuz. Fondöten fırçası ile ürünü boynunuza kadar yedirerek uygulaya dikkat edin. Kapatıcıyı gözaltına, burun kenarlarına, burun üzerine ile dudak kenarlarına özellikle sivilceli veya lekeli bölgelere sürünüz. Pudra ise bu ürünlerin altta kilitlenmesini ve sabit kalmasını sağlayacaktır. Açık pembe renkli farı tüm göz kapağına sürünüz. Kaş altına krem rengi de kullanılabilirsiniz. Göz kapağınızın katlandığı çizgiye kahverengi, vizon, gri ya da siyah gibi bir renkteki far tercih edilebilirsiniz.gece makyajı yapma, gece makyajı yapma yöntemi, gece makyajı nasıl yapılmalı

Gece makyajının detayları

Göz kenarından kirpik diplerinden koyu renk farın birleşmesini sağlayınız. Eyeliner’ı göz kapağının üst kirpikler birleştiği hatta ortadan başlayarak uygulayın. Kalınlığı ve uçtaki kuyruğu sürmeyi çekerken belirleyiniz. Uzun bir kuyruk oluşturursanız makyajınız daha etkili olur. Şimdi sırada kirpikler bulunuyor. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi açıp kıvırtınız. Siyah renge sahip maskara ile kirpiklerinizi tek tek boyayın. Kaşlarınızın renginin bir ton açığı tonundaki kaş kalemi ile kaşlardaki boşlukları doldurup baş ve uçları uzatılabilir. Fırça ile kaş boyasını dağıtmanız gerekir. Hafif şeftali tonlarındaki allığınızı burun ile dudaktan 2 parmak mesafeden başlayacak ve şakaklara uzayacak şekilde allık fırçası yardımı ile sürünüz. Elmacık kemiklerini belirginleştirmeniz gerekmektedir.

Gece makyajında dikkat edilmesi gerekenler

Dudak çevresini çerçeveleyecek şekilde ince bir hatla dudak kaleminizi çekmelisiniz. Daha sonra dudaklarını içini de aynı ton veya tona yakın bir renkle kalemle doldurunuz. Rujun kalıcı olması için öncesinde bir kat pudrayı dudaklarınıza sürünüz. Bundan birkaç sene öncesine kadar siyah göz farı, siyah kalem ile kırmızı baskın ruj birleşimi kadınlar arasında gece makyajında çok yaygınlaştı. Son zamanlarda makyajda naturel bir yaklaşım söz konusudur. Ruj renginde ise nude tonları ve ya doğal tonlar yani açık kahve, bej, pembe, şeftali gibi daha sonra hafif bir allık, sade bir kat rimel ve özellikle bir kat eyeliner ile güzelleştirilmesi gerekir. Kahve ve siyah gözlere kahve ile mavi ve siyah renklerde göz makyajı çok yakışmaktadır. Renkli gözlüyse mor, turuncu, yeşil  gibi farlar uygun olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*