Gece kurye hizmetinin avantajları nelerdir?

gece kurye hizmeti, gece kurye hizmeti almak, gece kuryesi nedir

Kurye, insanların hayatında 7/24 ihtiyaç duyabileceği bir meslek grubudur. Sadece gün içerisinde değil akşamları, geceleri ve sabahları da insanların acil göndermesi gereken bir takım eşyaları, belgeleri vb. şeyler olabilir. Bunlara taşımacılık dilinde gönderi denir.Kuryeler de normal meslek grupları gibi mesai saatler içinde çalışırlar. Bu ortalama olarak 08:30 ile 18:30 civarı saatlere denk gelmektedir. Bu saatler arasında, operatöre işler bildirilir, operatör ise kuryelere gerekli bilgileri vererek onlara destek sağları. Kuryelerde gönderinin teslim alınacağı adrese gider, teslim alma işlemini yaptıktan sonra büyük ebatlı bir gönderi ise yükleme işlemini yapar ve 2. Adrese ulaşarak teslimat işini tamamlar. Gerekli evrakları da firmasındaki yetkili kişiye teslim eder.gece kurye hizmeti, gece kurye hizmeti almak, gece kuryesi nedir

Kurye gün içerisinde işlerini tamamlamaz ise ertesi güne sarkar. Express kurye de ise hız esas alındığı için mesai saatine yakın zamanlarda iş alınmayabilir.Gece kurye hizmetinin devreye girdiği nokta ise mesai saatleri dışındaki kurye ihtiyacının doğabildiği anlardır. Bu sebeple bazı kurye firmaları gece kurye hizmeti vermektedir. Mesai saati bitiminde nöbetçi kurye 18:30’dan sabah mesai saati başlayana kadar hizmet yapar.

Gece kurye hizmetinin avantajlarını şu şekilde düşünebiliriz. Gece ve gündüzün yer değiştirdiğini düşünelim ve sadece geceleri kurye hizmetinin olduğunu varsayalım. Bu sefer gündüzleri hizmet alamayacaktık ve bunun çok fazla eksiğini hissedecektik. İnsanlar gündüzleri işlerini halletmeye kendilerini şartladıkları için gece kuryesi için olmasa da olur diyebilirler ama aslında geceleri de gündüzleri kadar kurye ihtiyacı doğmaktadır. İtfaiye , ambulans gibi zorunluluk gerektiren araçlar nasıl geceleri hizmet veriyorsa kurye de aynı şekilde hizmet vermelidir. Gece kurye hizmeti veren firmalar her zaman bir adım öndendir. Bu hizmetleri sayesinde alışkanlık kazandırırlar, farkındalık yaratırlar. Kişiler her zaman hizmet göreceği kurye firmasını tercih eder. Müşteri memnuniyetini esas alan firmalar 7/24 canlı hizmet hattı bulundururlar.  Ayrıca firma olmayan kuryelerde geceleri hizmet verebilmektedir. Tabii bunu keyfi olarak yaptıkları yani zorunda olmadıkları için firmalar kadar çok talep görmezler.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*