FERACE MODELLERİ NELERDİR

tesettür ferace markası, ferace modelleri, ferace

Günümüzde moda haline gelmiş kıyafetlerden birisi ferace olmaktadır. Eskiden günlük hayatta köylü kadınların dışarı çıkarken giydiği bir kıyafetken şimdilerde bir çok bayan gezmeğe giderken tercih ediyor.  Modelleri çok çeşitli olduğu için seçmekte zorlanmazsınız. Bir çok renk,desen ve uzunlukta olmaktadırlar. Ferace tesettürün amacına uygun olması bakımından ülkemizde çok fazla tercih edilmektedir.

Feracenin Tesettür Modasında Yeri

tesettür ferace markası tesettür ferace markası, ferace modelleri, feraceKolları el bileklerine kadar uzun, yakası kapalı, boyu neredeyse ayaklara kadardır. İsteğe uygun renkleri bulunmaktadır. Fakat genel olarak siyah renktedir. Bir çok tesettür ferace markasının vitrininde karşılaşmanız mümkün. Kadınlar açısından kullanımı çok rahattır. Pardösü kadar ağır değildir, bu sayede bayanlar gün boyu bunalmadan üstlerinde taşıyabilirler. Günlük veya gezmelik olmak üzere bir çok modeli vardır. Her yaşa uygundur. Genel tercih edilme sebebi rahat ve kolay giyinilebilir olmasıdır. Aslında yıllardır Arabistan ve benzeri ülkelerde çok fazla rehavet görmekteydi. Bizim ülkemizde ise son bir kaç yıldır moda haline geldi. Öncesinde sadece bazı kesimler kullanırken şimdilerde her eşarplı bayanın tercih ettiği bir kıyafet. Aslında tesettür mantığına bazı modelleri uymamaktadır. Çünkü tesettürlü bir bayan dikkat çekecek şekilde giyinmemelidir. Bazı feraceler ise renkli ve çok şatafatlı olmaları yönüyle dikkat çekerler. Eskiden üretilen modelleri çok daha sade idi. Genel olarak renkleri siyahtı ve desenleri göz alıcı değildi. Tabi ki bu şekilde tesettüre daha uygundu. Bir çok ünlü markanın duruma el atmasıyla her renk ve deseni piyasada bulunur hale geldi. Bayanlar dışarı çıkmadan önce hemen üstlerine alabilirler. Giyimi çok kolaydır. Çeşidin artmasıyla düğmeli modelleri de çıktı fakat onlar o kadar da kullanışlı değiller.

Genel olarak bağlamalı ve çıt çıtlı modelleri bulunmakta. Bazı hanımlar şık olmayı severler. Şıklıklarını bu kıyafetle de sağlayabilirler.Ferace modelleri çok fazla olduğu için muhakkak beğeneceğiniz bir tanesini bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında giyeni terletmediği ve üstüne yapışmadığı için çok kullanışlıdır. Kumaşı oldukça hafif ve incedir. Bir çok bayanın tercih etmesinin de altında bu sebep yatıyor. Sıcak havalarda eşarplı bir bayan olarak ferah ferah dolaşmak istiyorsanız sizin için en doğru seçenek olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*