Evliliklerde Çocuk ve İlgisizlik

çocuklara ilgi göstermeme, ilgi görmeyen çocuklar, çocuklara neden ilgi gösterilmeli

İlgi insani ilişkilerde oldukça mühim konulardan biridir. En basitinden bir kişiyle konuşurken dahi ilgisiz davranıyorsak, karşımızdaki kişi bizimle konuşmak istemeyecektir. Çünkü ilgisiz tavır tüm insanları rahatsız eder. Eşlerin birbirlerine olan ilgileri ise normal ilişkilerde arz ettiği önemden çok daha fazladır. Evlilik ilişkisinde eşlerin birbirlerine olan ilgilerini canlı tutmaları, mutlu bir evlilik sürdürebilmeleri için gerekli olan hususların başında gelmektedir. Eşler birbirlerine karşı ilgisiz davranmaya başlarlarsa, bu durum aralarındaki sevginin zamanla azalmasına neden olacaktır.çocuklara ilgi göstermeme, ilgi görmeyen çocuklar, çocuklara neden ilgi gösterilmeli

Günümüzde birçok evlilikte, aradan belli bir yıl geçmiş ise eşlerin birbirlerine karşı ilgisiz davrandıkları görülmektedir. Hayatın uğraşlarına kendilerini fazlasıyla kaptıran eşler, evliliği sadece aynı evde yaşamak olarak görmeye başlarlar. Bu bir evlilik için, eşler her ne kadar farkında olmasalar da, en yıkıcı olaylardan biridir.

Çocuklu çiftlerin, tüm zamanlarını çocuklarına ayırıp, tüm ilgilerini çocuklarının üzerine yöneltmeleri evliliği yanlış yönlere götüren durumların başında gelir. Elbette dünyaya gelen çocuk, yeterince ilgi gösterilmesi gereken ve sevgiyle büyütülmesi gereken evliliğin en güzel ve belki de çiftleri en çok mutlu eden yanlarından biridir. Fakat evliliklerin çocuktan önce ve çocuktan sonra farklı olduğu, çoğu evlilikte görülebilecek bir gerçektir. Çocuktan önce birbirlerine yeterince ilgi gösteren, sevgilerini birbirlerine hissettiren eşler, çocukları dünyaya geldikten sonra bu ilgiyi canlı tutmayı becerememektedir. Bu durumda evliliklerin ev arkadaşlığından farkı kalmamakta ve mutsuzlaşan hayatlar ortaya çıkmaktadır.

Şüphesiz çocuklar hayatlarımızda en çok ilgiye muhtaç varlıklardır. Ancak her ne kadar öyle olsalar da bu durumun eşlerimize olan ilgimizi kaybetmemize, onlara eskisi gibi davranmamamıza ve davranışlarımızın değişmesine asla müsaade etmemeliyiz. Karı koca ilişkisini bırakıp, evliliğimizde sadece anne baba sıfatlarının gereğini yerine getirmek yapacağımız en büyük yanlış olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*