Estetik Diş Hekimliğinin Uğraş Alanı Nelerdir?

Estetik diş hekimliği klinikleri, ağız ve diş sağlığı, estetik diş hekimliği

Diş hekimliği dişin estetik yapısı görünümü ve bununla birlikte sağlık ve kullanım özelliklerinin hepsini birden ele alır. Söz konusu ağız ve dişler olunca geniş kategoride ele almak gerekir. Çoğu insan ağız ve diş sağlığını ihmal eder. Ancak bu ihmalkârlık yalınızca ağız ve dişler için değil vücudun diğer organları için de risk oluşturur. O halde küçük büyük herkesin en az 6 ayda bir diş hekimine giderek diş kontrollerini yaptırması gerekir. Aslında dişin yapısal ve estetik bozuklukları diş sağlığını yakından etkileyen faktörlerdir.

Estetik Diş Hekimleri İle Ağız Sağlığınızı Düzeltin

Bu yüzden eğer çarpıklık, eğrilik veya renk değişimi gibi görsel diş sorunları yaşıyorsanız mutlaka estetik diş tedavisi görmelisiniz. Estetik diş hekimliği kliniklerinde zirkonyum diş tedavilerinden implant tedaviye ve daha ileri teknolojideki estetik diş tedavileri uygulanır. Dişi oluşturacak alt kalıplardan dişin yüzeyini oluşturan üst kaplamalara hepsi estetik tedavinin önemli bir parçasıdır. Alt kalıp sağlıksız veya çarpık olursa üst kısım da bu durumdan etkilenecektir. Zirkonyum diş kalıpları dişin en alt estetik kısmını teşkil eder. Diğer metal kalıplar gibi porselen kaplama yapıldıktan sonra herhangi bir pürüz veya renk değişimi yaşanmaz. Zirkonyum hem hijyen hem de estetik açıdan tüm diş hekimliklerinin önerdiği bir tedavidir. İmplant tedavide estetik diş hekimliği tarafından uygulanan bir tedavidir. Dişin yine alt kalıbını oluşturan bu uygulama porselen kaplamalarda pürüzsüz ve düzgün bir görsellik ve kullanım sağlar.Estetik diş hekimliği klinikleri, ağız ve diş sağlığı, estetik diş hekimliği

Ağız ve diş sağlığı konusunda her geçen gün yenilikler yapılıyor. Bu yenilikler insan hayatında konfor ve estetik için vazgeçilmez tedavi yöntemleri olarak kabul görüyor. Son zamanlarda renk ve beyazlık konusunda sıkıntı yaşayanlar için inanılmaz bir çözüm olarak uygulanan lamina diş tedavileri oldukça büyük bir ilgi görüyor. Düzgün, beyaz ve pürüzsüz dişlere sahip olmak isteyen herkes bu tedaviyi uygulayabilir. Kesinlikle yan etkisi veya bir risk söz konusu değildir. Yapım aşamasında acı duyulmaz ve herhangi bir anestezi yapılmasına gerek yoktur. İnce ve şeffaf porselenden üretilen lamina diş tedavileri estetik diş hekimliği ve kliniklerde profesyonel olarak uygulanmaktadır.

 

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*