Erkek Çocuklarının Mastürbasyon Yapması

Erkek çocuklarında mastürbasyon yapımı, mastürbasyona ailelerin yaklaşımı, erkek çocuklarında mastürbasyon

Günlük hayatta yapılan ve yapılması gereken diğer doğal şeyler gibi cinsel şeyleri yapmakta son derece doğaldır. Ancak toplum kültürünün bazı şeyleri metalaştırması sonucunda aslında ayıp, yasak olmayan şeyler sanki öyleymiş gibi ele alınmaktadır. Bunların en başında da mastürbasyon yapmak gelmektedir. Mastürbasyon yapma her erkek ve bayan için aslında bir ihtiyaçtır. Çünkü cinsel ilişkiye girecek partneri olmayan kişilerin cinsel isteklerini yerine getirebilmelerinin yolu mastürbasyon ile tatmine ulaşmadır. Gerçek bir cinsel ilişki kadar hoş olmasa da yine de iş görür niteliktedir. Ailelerin en sık karşılaştığı şey de elbette zamanı gelince çocuklarının mastürbasyon yapmasıdır. Sanılanın aksine mastürbasyon ergenlik çağı ile başlayan bir şey değildir. Henüz anne karnındaki bebeklerin dahi cinsel açıdan uyarıldığı yapılan bilimsel araştırmalar ile saptanmıştır. Ergenlikte duyulan cinsel istek ile çocuklukta duyulan istek elbette bakış açısı yönünden ve bazı biyolojik açılardan farklıdır.Erkek çocuklarında mastürbasyon yapımı, mastürbasyona ailelerin yaklaşımı, erkek çocuklarında mastürbasyon

Ergenliğe giren bir erkek birey mastürbasyon yaptığında meni ve spermden oluşan bir sıvıyı penisinden dışarı atar. Bu sıvı dişi bireyle cinsel ilişkiye girildiğinde bebek oluşumu yani döllenme için gerekli olan tohumu barındırmaktadır. Mastürbasyon ile üreme amacıyla değil de zevk duyma, hazza ulaşma yöntemi olarak dışarı atılmaktadır.

Konuyu toparlayacak olursak erke çocukları henüz 3-4 yaşlarındayken yani bezden ayrıldıktan sonra penisleri ile oynamaya başlarla. Cinsellik ile ilgili bilgileri olmadığı halde mastürbasyonu bilinçsiz bir şekilde sırf penisinden tuhaf bir zevk aldığı için yaparlar. Bu şekilde çocukların penisleri ile oynadığını gören aileler eyvah oğlum mastürbasyon yapıyor diye telaş ederler. Telaşlanacak bir şey yoktur. Yapılması gereken böyle bir durumda çocuğa bunun normal bir şey olduğunun anlatılması, ancak yanında başkaları varken yapmaması gerektiğidir. Aynı şekilde ergenliğe girmiş olan çocuklarınızı mastürbasyon yaparken görürseniz onları utandırmayın. Birbirinizi görürseniz mastürbasyon yapan çocuğunuza bunun doğal bir şey olduğunu ve devam etmesi gerektiğini söyleyin. Ergenlik yaşına gelmiş olan çocuklarınızın kapısını çalmadan odalarına girmemeye dikkat edin, olursa kapıyı çalmadan içeri girip çocuğunu çıplak ve mastürbasyon yaparken görürseniz özür dileyip çıkın.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*