Eczaneden Alınan Basur İlaçları

basur ilacı, eczanede satılan basur ilaçları, satın alınabilecek basur ilaçları

Basur için kullanılan tüm ilaçlar ve kremler sadece hastanın rahatlamasını sağlar, kesinlikle tedavi edici özellikleri yoktur. Piyasada satılan ürünler de kesin çözüm olarak lanse edilse de hepsi rahatlatıcı ilaçlardır. Basurun tek tedavi yöntemi ameliyattır. Öncelikle hastada basur belirtileri var ise doktora giderek kesin bir teşhis koyulması daha sonra basur hangi evrede ise ona göre bir yol izlenmelidir.basur ilacı, eczanede satılan basur ilaçları, satın alınabilecek basur ilaçları

Eczanelerde de birçok ilaçlar satılmaktadır. Bu ilaçlar arasında ağızdan alınan ve makattaki basurlu bölgeye sürülen kremlerdir. Ağızdan alınan ilaçlar ağrıyı keser, şişlik olan bölgeyi rahatlatır ve kanamayı azaltır. Bu durum hastada rahatlama sağlar. Krem şeklinde kullanılan ilaçlar da sadece makat bölgesine sürülerek uyuşturur ve yine hasta rahatlar. Bu tarz ilaçlar kortizon içerdiği gerekçesi ile uzun süre kullanılması sakıncalı görülmektedir.

Dışına sürülen kremler anüs içine de sıkılarak serinlik ve hastayı rahatlatır. Basur ilacı eczanelerin sattığı ilaçlarla sınırlı değildir. Evlerinizin mutfağı da çok etkili ilaçlarla doludur. Yani tüketilen besinler yardımı ile basurun rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Mesela kuşburnu ve zerdeçal birlikte kaynatılarak çay şeklinde demlenerek içilir ise basur için şifa olacaktır. Basur ilacını kendi eczanenizde aramak ve bitkisel ürünlerle kendinizi rahatlatabilirsiniz. Birçok kişi eczanelere gidip ilaç almaktan bile çekinmektedir.

Eğer doktorunuz kesin basur tanısı koymuş ise bitkisel yöntemleri uygulayarak bu hastalığın seyrini değiştirebilirsiniz Son zamanlarda alternatif tıp her hastalık konusunda olduğu gibi araştırmalarına hız vererek farklı kürler ve çaylar önermektedir. Basur için kullanılan bu çaylar ve kürlerin hastalar üzerinde çok etkili olduğu söylenmektedir. Hiçbir yan etkisi olmayan bitkisel tedavi yöntemlerini uzmanların önerdikleri şekilde kullanmalısınız. Bu önerilerin dışına çıkarak daha tüketmeniz doğru değildir. Bu öneriler yapılan araştırmalar sonucu belli ölçülerde kullanılması için yapılmaktadır.

Doktorun verdiği ilaçları önerdiği şekilde kullanıyorsanız, bu kürleri, çayları ve bitkisel kremleri de önerilen şekilde kullanmalısınız. Doğada bulunan bitkilerin her hastalık için şifa kaynağı olduğunu biliyoruz. Bu bitkilerin çoğu mutfağınızda bulunmaktadır. İşte sizin eczaneniz mutfağınıza kadar gelen bitkilerin her biri şifa dağıtmaktadır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*