Doğal Yağların Faydaları ve Kullanımı

doğal yağlar, doğal yağların faydaları, doğal yağlar nasıl kullanılır

Ozonlanmış yağ, akne tedavisinde kullanılan, etkili bir tedavidir. Ozon yağı, içindeki ozon sayesinde ciltteki bakterileri öldürür. İstenilen etkiyi alabilmek için altı hafta günde iki kez ozon yağı kullanmak gerekmektedir. Ozon yağı kullanımına işişkin uygumla şu şekildedir.doğal yağlar, doğal yağların faydaları, doğal yağlar nasıl kullanılır

Yüz temizleme aşaması

Bir yüz temizleyici ile yüzünüzü temizleyin. Yağsız temizleyicileri kullanmak akne tedavisi için en uygun olanıdır

Kurulama

Havlu ile yüzünüzü kurulayın. Yüzünüzü ovalamaktan kaçının.

Ozon yağı uygulanması

Ozon yağı ile bir pamuğu ıslatın. Yavaşça yüzde akne eğilimi olan ve akneli bölümlerine masaj yaparak uygulayın. Bir pamuğu bir kez kullanın yeni bir uygulama yapmanız gerekiyorsa yeni bir pamuğa yeni ozon yağı sürerek uygulayın.

Düzenli kullanım

En iyi sonuçları almak için, altı hafta günde iki kez ozon yağı ile yukarıdaki uygulamaları yapın. Aknede iyileşme ozon yağı kullanmaya başladıktan sonraki 3 gün içinde görülecektir.

Gereken malzemeler

Ozonlu yağ

Göz pamuğu

Yumuşak bir havlu

Yüz temizleyici

Pamuklu çubuklar (uygulama yapılacak yere göre gerekebilir)

Eklem İltihaplanması (Artrit)

Geleneksel Çın Tıbbında yılan yağı, osteoartrit, romatoit artrit ve bursit tedavisi için binlerce yıldır kullanılmaktadır. Bunu modern tıpta bilimsel çalışmalar ile onaylamıştır. Yılan yağı omega-3 yağ asitlerinden eikosapentaenoik asit (EPA) açısından zengin bir kaynaktır. Omega-3 yağ asitleri ve EPA romatoid artrite bağlı eklem sertliği ve eklem ağrılarında rahatlama sağlayabilir. Ancak EPA artiritin diğer formları için iyi incelenememiştir.

Kan Basıncı

Omega-3 yağ asitleri kan basıncını düşürdüğü kanıtlanmıştır. Hipertansiyon için yılan yağı kullanılabilir. Ancak EPA, balık yağında bulunan DHA (dokosaheksaenoik asit) ya göre daha az etkilidir. Kan basıncı ile ilgili çalışmalar ikisinin ortak kullanımı ile yapılmıştır.

Trigliserid Kontrolü

Omega-3 yağ asitleri hiperlipidemi (kan yağlarındaki yükseklik) ve tirigliserid yüksekliği tedavisinde etkili bir tedavidir.

Kalp ve Damar Sağlığı

Omega-3 yağ asitleri kalp damar hastalıklarının önlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Yılan yağında  bulunan EPA kalp krizi ve ani ölüm riskini azaltabilir. Ayrıca omega-3 yağ asitleri arterlerde (atardamar) plak oluşumunu (ateroskleroz, damar sertliği) yavaşlatır ve kalp sağlığı üzerinde oldukça faydalı olduğuna dair Amerikan Kalp Derneğinin açıklamalırı vardır.

Ruh Sağlığı

Kanıtlar balık yağı ve EPA’nın ruh sağlığının çeşitli formlarında faydalı olduğunu göstermektedir. Şizofreni, depresyon ve duygusal bozuklukların tedavisi için EPA kullanımı önerilmektedir. Ancak bu ürünlerin kesin etkinliği ile ilgili klinik olarak kesin kanıtlar yoktur.

Egzema

Geleneksel Çin tıbbında egzema gibi döküntülü deri hastalıklarında tedavi olarak yılan yağı kullanılmaktadır. Bazı çalışmalarda egzemada EPA nın faydalı olduğu gösterilmiştir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*