Burun Esteği (Rinoplasti)

Burun yüz görünümünü birebir olarak etkileyen fonksiyonu son derece yüksek estetik bir organdır.

Burun estetik ameliyatı burnun açısını, kıvrımını ve boyutunu birebir olarak değiştirerek burnu yeniden şekillendiren bir ameliyattır.

Burun estetiği ameliyatı Rinoplasty ile burun büyütülebilir, küçültülebilir, Burun ucu düşüklüğü düzeltilebilir, Burun delikleri küçültülebilir veya büyütülebilir.

Burnun dudakla ve alınla oluşturduğu açılar değiştirilerek yüzde altın oran yakalanabilir, burundaki ters v deformesi düzeltilebilir yüz olması gereken orana getirilebilir ve burun eğriliği düzeltilebilir. Standart Rinoplasty ameliyatı bulunmamaktadır. Hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak özel Rinoplasty ameliyatı vardır.

Burun Estetiği, Rinoplasti , Burun Estetiği Ameliyatı11

Rinoplasty (burun estetiği) düşünen kişinin atması gereken ilk adım deneyimli bir plastik cerraha danışmaktır. Kişi beklentilerini doktoruyla net bir şekilde tartışmalıdır.

Burun estetiği(Rinoplasty) ameliyatları burun şekil bozukluğu, nefes alma zorluğu gibi nedenleri çözmeyi amaçlar. Bu vasıtayla operasyon hem fonksiyonel hem de estetik bir yapıya kavuşmuş olur. Burun estetik ameliyatlarında çoğu zaman hasta yapılan operasyondan, operasyon tam olarak yüze uygun yapılmış olsa bile memnun kalmamaktadır veya gerçekten yüze uygun bir operasyon yapılmamıştır. Böyle durumlarda Seconder Rinoplasty (ikincil burun estetik ameliyatı) gerekmektedir. Seconder Rinoplasty ameliyatlarının yapılabilmesi için rinoplasty ameliyatının üzerinden en az altı aylık bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Bir yıl veya iki yıl gibi bir sürecin geçmesi durumunda burun daha da oturacağından ameliyatlar daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Burun estetik ameliyatlarının süresi hastadaki problemlerin çeşidine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Burun estetik ameliyatında detaylar çok önemli olduğundan ameliyatlar kısa sürede gerçekleşmemektir.Ortalama olarak üç dört saati bulmaktadır. Burun estetik ameliyatı sonrası hasta ilk iki gün hasta hafif oturur pozisyonda yatak istirahatı geçirmelidir, yüzdeki şişliklerin artmaması için düz yatılmamalıdır. Burun estetik ameliyatlarından ancak iki gün sonra günlük aktivitelere dönülebilmekte olup yine de fazla ağır kaldırılmamalı baş göğüsten aşağı seviyede tutulmamalıdır. Bir hafta sonra tamamıyla günlük aktivitelere dönülebilmektedir. Fakat yinede üç hafta boyunca ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.(yüzme,bisiklet,koşu gibi)

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*