Bişektomide Önemli Noktalar

Hollywood Yanak Estetiği Bişektomi ile Yapılır mı?

Bişektomi ve Hollywood yanak estetiği birbiriyle karıştırılır. Hollywood yanak estetiğinde kişiler olduklarından çok farklı görünürken, bişektomide sadece yanak bölgesindeki yağlara müdahale edilir. Bu, kişinin yüzünde tamamen farklı bir görünümle sonuçlanmaz.bişektomi ameliyatı, bişektomi ameliyatı öncesi, bişektomi ameliyatı sonrası

Hollywood yanak estetiği daha karmaşık ameliyatlar ile yapılmaktadır. Hollywood yanak estetiğinde alınan yağ oranı daha yüksek ve bişektomiden farklıdır. Ayrıca elmacık kemikleri ve çene bölgesine çeşitli müdahaleler yapılmaktadır.

Bişektomi Ameliyatından Sonra Oluşabilecek Risk Faktörleri

Hemen hemen tüm operasyonlarda beklenmedik durumlar veya risk faktörleri gelişebilir. İnceltici yüz estetiği olarak da bilinen bişektomi ile yağ aldırma ameliyatı sırasında bazı riskler ortaya çıkabilir. Bu nedenle operasyon öncesinde mutlaka bir doktor tarafından detaylı muayene edilmesi ve önceki operasyonların incelenmesi gerekmektedir.

Bişektomi ameliyatı basit bir ameliyat gibi görünse de yüz bölgesindeki sinirler zarar görebilir, yüz sinir felci veya kalıcı hasar meydana gelebilir. Ayrıca tükürük bezleri yağ dokusuna yakınlığı nedeniyle zarar görebilir. Bu nedenle operasyonu gerçekleştiren doktorun uzman olması çok önemlidir.

Bişektomi ameliyatı sonrası ortaya çıkabilecek risk faktörlerinden bazıları şunlardır:

Kanama

Enfeksiyon

Kesilerin zor iyileşmesi

Hematom

Anestezi ile ilişkili durumların riskleri

Sıvı birikmesi (seroma)

Uyuşma veya diğer duyu değişiklikleri

Şişme

Yüz sinir felci

Dil travması

Kardiyak ve Pulmoner Komplikasyonlar

Asimetrik yüz özellikleri

Uygunsuz estetik

Yeniden operasyon olasılığı

Sürekli ağrı

Hastanın iyileşmesi için doktorun önerdiği tedavi yöntemlerini takip etmek zorunludur. Bununla birlikte, herhangi bir cerrahi işlemin komplikasyonları olabileceği unutulmamalıdır.

Bişektomi zararlı mı?

Öncelikle unutulmamalıdır ki bişektomide en önemli faktör hekimdir. Operasyon sırasında kullanılan yöntemler kadar doktorun deneyimi de önemlidir. Doktorun müdahalesi ve yüzün şekillendirilmesi gibi konular tamamen doktorun tecrübesiyle belirlenir.

Bişektominin bilinen bir zararı yoktur, ancak risk faktörleri ameliyattan gelişebilir. Yanaktaki yağ keseleri sinirlere yakın olduğu için ameliyat sırasında sinirler üzerindeki baskıdan dolayı ağrıya neden olabilmektedir. Enfeksiyon riski, bişektomi ameliyatı sırasında karşılaşılan en yaygın faktörlerden biridir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*