Birine Kartsız İşlem Yaparak Para Gönderme

Kartsız para gönderme, kart olmadan birine para gönderme, kart kullanmadan para gönderme

Bir yakınınıza veya akrabanıza para göndermek istediğinizde bunu yapabilmenizin birçok farklı yolu vardır. Bu yollar arasında havale ve eft yapmak, cebe havale yapmak vb. bulunmaktadır. Tüm bu para gönderme yollarına alternatif bir de kartsız işlem yaparak para gönderme yöntemi bulunmaktadır. Kartsız para gönderme yönteminin bu şekilde para gönderen kişi açısından ve alan kişi açısından faydası işlem ücreti ödenmiyor olması ve para gönderenin karta ihtiyaç duymuyor olmasıdır. Peki; kartsız para gönderme işlemi nasıl yapılmaktadır.Kartsız para gönderme, kart olmadan birine para gönderme, kart kullanmadan para gönderme

Kartsız para gönderme işlemi her bankanın ATM işleyişine göre farklılık göstermekle birlikte temelde aynı mantığa dayanmaktadır. Para göndermek istediğiniz kişinin kart bilgilerini elinizde bulundurmanız ve ATM’nin karsız işlem menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Kartsız işlem menüsüne girdiğinizde hesaba para yatırma, kendi hesabıma para yatırma, vadesiz hesabıma para yatırma, vadeli hesabıma para yatırma veya kendi hesabıma kartsız para yatırma gibi seçeneklerden birine giriş yapmanız gerekmektedir. Buraya girdiğinizde sizden kart numarası, müşteri numarası, cep telefonu numarası vb. gibi bilgiler istenecektir. İstenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek para göndermek istediğiniz kişinin banka hesabına ulaşabilir ve sanki oymuş gibi onun hesabına para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Kartsız işlem yaparak para göndermenin iki güzel yanı vardır. Bunlardan bir tanesi para gönderme esnasında herhangi bir işlem ücretine katlanılmıyor olmasıdır. İkinci güzel yanı ise para gönderilmek istenen kişinin hesabına para doğrudan yatırıldığı için paranın havale, eft zamanlarına takılması engellenmektedir. İş bankası ve ziraat bankası ATM üzerinden kartsız işlem yapılmasına izin vermektedir. Diğer bankaların bu şekilde bir hizmeti olup olmadığını biz de bilmiyoruz, hangi bankadan işlem yapmak istiyorsanız onun ATM’sine giderek kartsız işlem menüsüne girip para yatırma işlemine izin veriyor mu diye kontrol edebilirsiniz. Eğer çalıştığınız banka kartsız işlem yaparak para yatırmaya izin veriyorsa para yatırma işlemi yapabilirsiniz.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*