Bayan Çocuk Psikoloğu

çocuk psikologları, bayan çocuk psikologlarının farkı, pedagogların görevleri

Çocuklarla olan danışma merkezleri ile psikolojik tedaviler mental reterdasyon, öğrenme bozuklukları arasında bulunan okuma, yazma veya yazamama okuyamama, sözel ifade, sayısal öğrenme zorluğu ve kendini ifade edememe, motor becerilerde bozukluk, iletişim bozuklukları bulunması, dil gelişimsel problemler arasında bulunan kekemelik, gecikmişle konuşma, harfleri söyleyememek, kelimeleri tersten söyleme sorunu, yaygın gelişimsel bozukluk olan down sendromu, asperger sendromu gibi sorunlarda çalışan bayan çocuk psikoloğu çalışma alanıdır. Ayrıca dikkat eksikliği, davranış bozuklukları bulunan çocuklar, beslenme ve yeme bozuklukları, tikler oluşması, tuvalet problemlerinde çıkamama yapamama, tırnak yeme problemi, ayrılma anksiyetesi, terkedilme korkusu gibi alanlarda da çalışılmaktadır.çocuk psikologları, bayan çocuk psikologlarının farkı, pedagogların görevleri

Bu alanlar genelde çocuk ve ergen danışmanlığı merkezlerinde yapılır.

Tırnak yeme bozukluğunu bayanlar tedavi ediyor

Bayan çocuk psikoloğu tırnak yeme tedavisinde bulunan en etkili yöntem 3-4 yaşlarına kadar devam eden bu alışkanlığın anne ve baba tarafından görmezlikten gelinmesidir ve görmemesidir. Daha sonra bu alışkanlık devam ederse çocukta gerginlik ve stres nereden geldiği tespit edilmelidir. Ve bu soruna çözüm getirilmelidir. Ceza gibi uygulamalar zararlı olabilir. Bu yüzden sadece görmezden gelinmesi güzel olacaktır.

Kekemelik tedavisi

Kekemelik bir psikolojik hastalıktır ve çocukların dil gelişimlerinde ortaya çıkar. Okul çağında da ilk kez görülür ve nadiren de yetişkinlik döneminde bile görülür. Tedavi şekillerinde ise psikoterapi, nefes egzersizleri, rahatlama egzersizleri ile aile danışmanlığı ile sonlanabilir. Bu yüzden bayanları tercih etmek daha iyi olur.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*