BABY SHOWER PARTİSİ NASIL YAPILIR?

Bir anne için hayatta en değerli şey yavrusudur. Her ne kadar anneler çocuklarını kucaklarına aldıklarında tüm acılarını unutsalar da doğum aşaması oldukça zahmetli ve tehlikelidir.  Annenin hamileliği boyunca hem psikolojisi hem de bedensel sağlığı oldukça önemlidir. Bu yüzden yıllardır yurt dışında uygulanan baby shower partisi geleneği, yurdumuzda da bu aralar büyük rağbet görmektedir.baby shower partisi, baby shower partisinde neler olması gerekir, baby shower partisi nasıl yapılır

Bu partinin verilmesindeki amaç annenin, doğum öncesi stresini azaltabilmek ve bebeğinin ihtiyaçlarında aileye yardımcı olabilmektir. Genellikle kadınlar arasında yapılır ve partiyi anne adayının yakın arkadaşları düzenler.  Partiden önce organizasyonu düzenleyecek olan arkadaşlar, anne adayından ihtiyaç listesi oluşturmasını ister.  Bu liste hazırlanırken tecrübeli anneler de yardımcı olurlar. Ayrıca anne adayı isterse davetli listesi oluşturup bunu organizasyon düzenleyen arkadaşlarına verebilir, böylece gördüğünde mutlu olabileceği herkesi çağırmış olur. Genel olarak baby shower partisi düzenlerken annenin yorulmaması ve ona sürpriz olması amaçlanır. Parti günü geldiğinde davetlilere yiyecek içecek ikramı yapılır. Ardından o güne dair anı oluşturacak kurabiye, şeker tarzı şeyler dağıtılır. Kadınlar bir araya gelip anne adayını rahatlatacak sohbetler ederler. Sohbetin temeli tahmin edeceğiniz gibi diğer annelerin kendi doğumlarını ne kadar kolay yaptıklarına dayanır. Böylece anne adayının kafasındaki doğum tabuları yıkılır. Kimi zaman ise doğum konusu hiç açılmadan oyunlar oynanır, eşler çekiştirilir. Son olarak hediye kısmına geçilir. Herkesin alacağı hediye listeye uygun olmalıdır, böylece tüm eksikler tamamlanmış olur. Hediyeler sadece bebeğe değil anneye de hitap eder.  Parti bittiğinde kadınlar güzel ve unutulmayacak bir gün geçirmiş olurlar.

Yakın bir arkadaşınıza, eşinize, dostunuza baby shower partisi düzenlemek isterseniz bir organizasyon şirketiyle iletişime geçebilirsiniz. Anneler dünyadaki en kıymetli varlıklardır, onları ödüllendirmek için profesyonellerden yardım almak iyi bir seçim olacaktır.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*