Acil Kurye ve Farkları Nelerdir?

acil kurye nedir, acil kurye ne demek, acil kurye kime denir

Kişilerin aceleci oluşu dünyada bir çok sektörü de beraberinde getirmiştir. Aceleci tavırlara birde acele iş eklenince bazı durumlar kaçınılmaz oluyor. İşte bu acil durumları problemsiz yönetmek ve başka bir yere ulaştırmak istediğiniz herhangi bir paketiniz olunca bu acil kuryenin alanına giriyor. Şimdiye kadar birçok şekilde ve hızda hizmet veren bu sektör insanların derdine deva oluyor diyebiliriz.acil kurye nedir, acil kurye ne demek, acil kurye kime denir

Acil kuryeyi en fazla kullanan insanlar öncelikli olarak teslimatın sağlam ve sorunsuz yapılmasını bekliyor. Hal böyle olunca birçok firma devre dışı oluyor. Çünkü piyasada gereğini yerine getiremeyen acil kurye firmaları pek tercih sebebi sayılmıyor.

 Acil kurye teslimatı diğer kuryelerden farklı olarak dakika, saat gibi yakın tarihli teslimat seçeneğiyle yapıyor. Bir ürünü hemen teslim etmek gerekiyorsa bu normal kuryeye değilde acil kuryeye verilmelidir.  Aciliyeti giderecek tek yol bundan geçmektedir. Acil kurye teslimatları sadece şahıs olarak değil kurum olarak da kullanılıyor. Örneğin; hastanelerde ilaç malzemesi dakikada teslim edilmesi bekleniyor. Hal böyle olunca devreye acil kurye giriyor.

Şuanda acil kurye teslimatını da daha iyi yapan ve geliştiren firmalar da ortaya çıkmıştır. Başka firmaların sizlere saat vaat etmelerini diğer firma dakika tabiriyle teslimat yapabiliyor. Buda ülkemizde acil kuryenin bulunduğu gelişmiş konumunu gösteriyor.

Teslimatların hepsi yakın mesafede gerçekleşmeyebiliyor. Kargonun iki veya üç güne getireceği paketi acil kuryeler mesafe farkına göre daha kısa zamanda teslim edebiliyor. Acil kuryenin en büyük dezavantajı ise fiyatıdır. Hayatta bir işlemi gereğinden kısa sürede yaptırmak istiyorsanız daha ücretli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden fiyat farkının da olması çok normal karşılanmalıdır.

Eczaneler acil kurye ihtiyaçlarına daha çok gereksinim duydukları için bazı acil kurye firmalarıyla anlaşma yaparak onlarla çalışmaktadırlar. Hem ücreti alt seviyeye indirmekte hemde paketi istediği hızda teslim alabilmektedirler.

Acil kuryenin diğer kuryelere farkı bu denli açıktır. Çalışma prensipleri diğer kuryelere göre aynıdır fakat sistematik olarak değerlendirirsek arada uçurum olduğunu belirtmek isteriz. Hayatımızdaki dakikaların önem arz ettiği bu zamanlarda, artan trafik sebeplerine karşın süratli bir teslimat sağlanacaksa diğer kuryelere karşı acil kuryeyi  tercih etmenizi öneririz.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*