Abiye Giyimde Ucuza Şıklık Nasıl Yakalanır?

abiye giyimde şıklık, abiye kıyafet ile şık olmak

Kadınların her merasim için, her özel gün için muhakkak uzun süren telaşları vardır. Oysa erkekler için durum daha kolaydır.  Erkeklerin bir takım elbise ile içinden çıkabildikleri bu durumlarda abiye giyim, bayanların kendilerini özel hissetmelerini sağlamakta çok başarılı bir giyim tarzıdır. Tesettür, mini, uzun, sade, taşlı, dantelli, şifon… Gibi kumaşına, ebatlarına, hitap ettiği yaşam tarzına,  işçiliğine,  aksesuarlarına göre birçok alt başlığa ayrılan abiye giyim o alt başlıklar içinde de zevke ve tarza göre farklılıklar gösterir.abiye giyimde şıklık, abiye kıyafet ile şık olmak

Tabi bu çeşitlilik ürün fiyatlarında da kendini gösterecektir. Piyasa da oldukça ucuza satılan birçok abiye çeşidi mevcut iken kaliteli abiye fiyatları çıtası biraz yüksek olabilir.  Bununla beraber eğer uygun bir kumaş kaynağınız varsa kaliteyi pekâlâ ucuza da giyebilirsiniz. Hatta sadelikten yanaysanız işçilik fiyatı eklenmeyecek kaliteli kumaşlarla dikilmiş uygun abiyelere sahip olabilirsiniz. Bunun yanında hiçbir şeyden taviz vermeden hem kaliteli giyinmek hem de cüzdanı fazla boşaltmamak mümkün. Bunu sağlamak için biraz fazla dolaşmak, sezon arası indirimleri takip etmek ve markaların outlet mağazalarına göz atmak yeterli. Biliyorsunuz ki özellikle ünlü markalar için bir kıyafetin, özellikle de abiyenin outlet olması için düğmesinin kopması bile yeterli olabiliyor. Ve bu durum kaliteli ve marka kıyafetlerin piyasasının yarı fiyatına dahi satılmasına neden olabiliyor. Yani outlet deyip geçmemek oraları muhakkak bir kolaçan etmek,  kaliteyi ucuza giymek isteyenlere tavsiyelerimiz arasında.

Öte yandan ağır abiyelerin genellikle yılda birkaç kez olan düğün bayram merasimlerde kullanılıp sonrasında dolabın bir köşesinde kilo almamamız ve onları tekrar giyebilmemiz için bekledikleri de önemli ve acı bir gerçek. Bu durumda aslında kaliteli,  şık, görüntü olarak abiye kullanıma da uyabilecek ama dilendiğinde bir akşam yemeği, bir iş toplantısı için de uygun olabilecek şekilde kıyafetler seçmemiz daha akıl karı gibi duruyor. Böylece kaliteli abiye fiyatları kıyaslaması yaparken çok da cimri olmamız gerekmeyecek çünkü birkaç kez kullanabileceğimiz şık,  kaliteli bir kıyafete sahip olmuş olmak ödeyeceğimiz meblağı biraz daha az düşünmememize yol açacak.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*