1 Ayda Vücudu Forma Sokacak Egzersizler

vücut forma sokma egsersizleri, formda olmak için egzersizler, 1 ayda vücut şekillendiren egzersizler

4 hafta boyunca günde sadece 10 dakikanızı ayırarak bu egzersizleri yaptığınızda, ay sonunda nasıl forma girdiğinizi göreceksiniz. Yaza girmeden önce incelmek ve vücudunu şekillendirmek isteyenler ekran başına. İşte, 1 ayda vücudu forma sokan egzersizler… Plank Sert bir zemine yüzüstü pozisyonda uzanın. Ellerinizi ileriye doğru uzatıp avuç içlerinizi yere basın. Dirseklerden ve ayak uçlarından destek alarak yerden yükselin. Vücudunuzu hafifçe sıkın. En önemli detay, vücudunuzun dimdik ve gergin bir şekilde kalması. Belinizi, dizlerinizi bükmeyin ve göbeğinizi salmayın. Derin nefes alıp verin. Bu pozisyonda kalabildiğiniz kadar kalıp tekrar yere uzanıp serbest kalabilirsiniz. Toplamda 10 dakika egzersiz yapabilenler bu hareketi 1-2 dakika tekrar edebilir. Şınav Bu hareketi bilmeyen yoktur. 1 ayda vücudu forma sokacak egzersizler arasında önemli bir yere sahiptir. Yine ayak uçlarına basarak yüzüstü ellerinizden güç alarak, vücudun üst kısmını dirsekleri kırarak ve yere yakınlaşarak eğilip yükseleceksiniz.vücut forma sokma egsersizleri, formda olmak için egzersizler, 1 ayda vücut şekillendiren egzersizler

Kalça ve Alt Kas Grubu için Sert bir zeminde masa pozisyonunu alın. Dizleri kırıp alt bacak ve ayak kısmını yere uzatın. Ellerinizle yere basın, baş aşağı bakacak. Ters yöndeki bir bacak ve bir kolu aynı anda ileri doğru gergin bir biçimde kaldırıp diğer çifte geçeceksiniz. Vücut dimdik ve sıkı durmalıdır. Bu hareketi de 1-2 dakika setler halinde yapabilirsiniz. Squat Kalça ve bacak kasları için en güçlü egzersizlerden biridir. Ayaktasınız; ellerinizde ağırlık olabilir. Kolları gergince ileri doğru uzatın. Kaslarınızı sıkarak kalçayı hafifçe bükerek yarı oturur pozisyona geçin. Dizleriniz asla ayak uçlarını geçmemeli. Dengeye, sıkı duruşa ve kurallara dikkat.

Bel Egzersizi 1 ayda vücudu forma sokan egzersizler yaparken bel çevresini de düşünmelisiniz. Bel inceldikçe, göbek yağları da eriyecek. Bir duvara yaslanıp ayakta durun. İki eliniz ile bir topu kavrayın. Top, göğüs hizasında durmalı. Ayaklarınızı dizleri biraz bükerek iki yana doğru iyice açın. Karnınızı sıkın. Şimdi; hafifçe kollarla birlikte bir sağa bir sola dönüp tekrar ortada durun. Bu egzersiz karın kasları ve bel bölgesi için çok etkilidir.

İlk yorumu yapın.

Yorumla

Your email address will not be published.


*